Zdaniem maturzystów matura z matematyki była łatwa

Tegoroczni maturzyści (od lewej: Miłosz, Patryk, Kamil) z egzaminu z matematyki wyszli z sali uśmiechnięci i zadowoleni. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – W ogóle się nie mieliśmy stresu – mówią uczniowie

Łatwe, banalne, prościzna – tymi słowami oceniają wczorajszą maturę z matematyki na poziomie podstawowym tegoroczni maturzyści. – Jestem umysłem ścisłym więc się w ogóle nie bałem. Wydaje mi się, że większość zadań była łatwa, choć było kilka, co do których nie jestem pewien – mówi Kamil z klasy matematyczno-informatycznej z XII LO przy ul. Rejtana 30 w Rzeszowie.

Jego koledzy mają podobne zdanie. – Stresu przed maturą wcale nie miałem. Przed polskim był dużo większy – śmieje się Patryk. I dodaje, że zadania były idealne – ani łatwe, ani trudne. – Moim zdaniem były niezwykle łatwe – dorzuca Miłosz, który tak jak koledzy z klasy, wcale się nie stresował przed najważniejszym egzaminem w życiu.

- Zadań nie widziałam, ale z opinii moich uczniów wynika, że sobie bardzo dobrze poradzili. Ci, co pierwsi wychodzili z sali, byli bardzo zadowoleni z zadań. Żadne ich nie zaskoczyły, ponieważ z podobnymi spotykali się podczas zajęć fakultatywnych – mówi Wiesława Cichoń, wychowawca klasy.

Egzamin dojrzałości trwał 170 min, a pierwszy maturzysta wyszedł z sali już po… 80 minutach. – To bardzo zdolny chłopak, więc wcale mnie to nie zdziwiło – dodała pani Cichoń.

Ewelina Nawrot

do “Zdaniem maturzystów matura z matematyki była łatwa”

  1. Rzeszowianka

    znowu będzie gadanie, że „łatwa, łatwa”, a jak przyjdą wyniki, to okaże się, że % zdawalności nie taki wysoki.

  2. kitka

    szkoda ze pewnie wiekszosc maturzystow wybierze studia po ktorych umiejetnie bedzie mogla trafic do posredniaka i zasilic kolejne szeregi bezrobotnych.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.