Zdążą z remontem Dworca Lokalnego?

Wielu rzeszowian ma sporo wątpliwości, czy Dworzec Lokalny będzie w pełni wyremontowany na koniec września. Fot. Paweł Dubiel
Wielu rzeszowian ma sporo wątpliwości, czy Dworzec Lokalny będzie w pełni wyremontowany na koniec września. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Zdaniem mieszkańców, okolice pod wiaduktem Śląskim przypominają bardziej rozpoczynający się plac budowy, aniżeli inwestycję bliską zakończenia.

29 września, przy okazji obchodów 70-lecia Komunikacji Miejskiej w Rzeszowie, ma odbyć się uroczyste otwarcie wyremontowanego Dworca Lokalnego pod wiaduktem Śląskim. To dobra nowina dla wszystkich podróżnych, lecz sporo wątpliwości zasiewa obraz wyłaniający się z terenów przy ul. Kasprowicza. – Rozkopany plac, nieotynkowane budynki, mnóstwo ciężkiego sprzętu – mówią mieszkańcy. Czy miasto rzeczywiście zdąży na czas z inwestycją?

Prace modernizacyjne przy przestarzałym dworcu rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Wykonawca zobowiązał się do wybudowania m.in. dwukondygnacyjnego budynku, poczekalni oraz kas biletowych. Na peronach powstaną tablice skoordynowane z istniejącym w Rzeszowie elektronicznym systemem oraz miejsca postojowe dla rowerów. Ponadto inwestor wytyczy parking typu Kiss&Ride oraz wykona nową nawierzchnie, która ułatwi podróżnych poruszanie się. Sporą inwestycją było także wybudowanie nowej drogi, która stanie się łącznikiem ul. Towarnickiego z al. Piłsudskiego. Jezdnia ułatwi podróżowanie pojazdów wyjeżdżających z dworca w kierunku ronda Dmowskiego.

Prace idą zgodnie z planem?
Prace remontowe na dworcu są już na ostatniej prostej, lecz mieszkańcy miasta codziennie przechodzący obok ul. Kasprowicza mają spore wątpliwości, czy obiekt będzie gotowy jeszcze w tym miesiącu. – Z każdej strony budowy widać rozkopy, nieotynkowane budynki, a sam plac przypomina początek inwestycji, a nie jej koniec – tłumaczy pani Natalia, nasza czytelniczka. Podobnych opinii na temat dworca w ostatnich dniach usłyszeliśmy kilka.

O obawach mieszkańców postanowiliśmy poinformować przedstawicieli miasta. – Prace idą zgodnie z planem, pod koniec miesiąca dworzec będzie odebrany – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. – Mimo tego w październiku i listopadzie nastąpią kolejne, częściowe odbiory, dotyczące drobniejszych wykończeń – dodaje. Okazuje się więc, że na ostateczny efekt wizualny zapewne trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać.

Kamil Lech

13
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
hijenamieszkaniec rzeszowa123rzpanWAdam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hijena
Gość
hijena

W dziwnym mieście Rzeszowie ,zwanym miastem imitacji , przy udziale rozmaitych oficjeli otwarto z obfitym pokropkiem dworzec podmiejski ,ale nie oddano go do użytku PT. podróżnym ,z powodu niewykonania terminowo wielu prac.
Jaja jak berety

mieszkaniec rzeszowa
Gość
mieszkaniec rzeszowa

A która to inwestycja w mieście innowacji kończyła się w terminie i nie trzeba by było potem przez wieki jej poprawiać . Ja takiej nie znam.

123rz
Gość
123rz

„…29 września, przy okazji obchodów 70-lecia Komunikacji Miejskiej w Rzeszowie, ma odbyć się uroczyste otwarcie wyremontowanego Dworca Lokalnego pod wiaduktem Śląskim…”
Super, tylko dla mnie wyremontowanie czegoś jest jednoznaczne z zakończeniem inwestycji a nie wpuszczeniem tam ludzi i bawienie się później w kończenie prac i w jakieś częściowe odbiory w październiku i listopadzie. Jak ma być odtrąbione zakończenie i uruchomienie inwestycji do użytku, to odbiory już powinny być wykonane a przed końcem września zapłacona faktura za realizację. Inaczej to dla mnie jest zwykły wyborczy bełkot z przecinaniem wstęgi w tle…

panW
Gość
panW

No, odbiór jak za komuny. Oficjalny odbiór w połowie budowy, a potem kolejne odbiory i kończenie. Obstawiam, że tak jeszcze z rok im zejdzie. W sumie mamy komunistów w ratuszu więc takie niestety zwyczaje. Tadek, lider ciemnogrodu. …29 września mają jeździć autobusy, a jak nie to wszyscy odpowiedzialni za to kolejne partactwo, z TF na czele w dyby obok studni.

hiena
Gość
hiena

skończyć z terminowym oddawaniem inwestycji,jak robiono za PRL,robić jak mówią starzy indianie langsam,aber genau,nie robić na czas ,jak odstawiona maniana na 3MAJA,gdzie poprawek nie widać końca

budowlaniec
Gość
budowlaniec

„29 września, przy okazji obchodów 70-lecia Komunikacji Miejskiej w Rzeszowie, ma odbyć się uroczyste otwarcie wyremontowanego Dworca Lokalnego pod wiaduktem Śląskim.”

Ha ha tom się uśmiał. Nie dość że mało ludzi robi, zapowiadają deszcze to jeszcze idę na 2 tygodnie na zaległy urlop.

hiena
Gość
hiena

czy obiekt budowany pod wiaduktem ,to ma być szeroko reklamowane Centrum Komunikacyjne,nad ktorym rzeszowski burmistrz w mediach piał z zachwytu?

bit
Gość
bit

Lepiej, żeby było oddane miesiąc później i wykonane solidnie niż było do poprawki !

Adam
Gość
Adam

Pełna racja, lepiej aby solidnie to wykonali gdyż na 3 maja spieszyła się pewna firma a widać co z tego wyszło po dzień dzisiejszy.

maniek
Gość
maniek

Strach przed tym co tam będzie, ta sama firma stawia przystanki MPK i niektóre wyglądają jak po demobilu.

karol
Gość
karol

Niektórzy chyba w domu czekają aż zapuka do nich specjalna grupa wypadowa spod Rzeszowa za czynny wieloletni udział w zorganizowanej grupie przestępczej i działanie nie tylko na szkodę spółek ale Skarbu Państwa.Trzeba zdecydowanie potwierdzić, że grupa przestępcza działał pod parasolem ochronnym prokuratury apelacyjnej doprowadziła do tego że były przypadki porwań ,uprowadzeń i podpaleń biur rachunkowych w odpowiedni sposób wyciszone i wygaszone postępowania.Zapewne bez udziału członków władz grupa nie wiele by zdziałała w przejmowaniu atrakcyjnych nieruchomości,działek i kamienic w centrum miasta.

Karl Krematorzysta
Gość
Karl Krematorzysta

Opóźnienia wynikają z kilku przyczyn:
1).Pleban albo inny wielebny nie ma czasu na pokropek we wrześniu…..
2).Rysiek P. musi znaleść geodetów co by uwalić następne g*no z betonu w środku miasta…..

ROMAN
Gość
ROMAN

To nie istotne czy bedzie na tip- top czy tylko ” podfastrygowane” ma byc na 29-09-2018 i koniec – basta ani mru – mru – bo już widocznie zaklepana jest uroczystośc i tradycyjne ; bla- bla- bla

A potem 1-10-2018 zacznie się dokończenie inwestycji potem zina a na wiosne poprawki po zasłużonej robocie ; czy taki to bedzie scenariusz ?