Zdecydujmy jakie będą barwy nowych autobusów!

Fot. Autosan.eu

RZESZÓW. Biało-niebieskie, biało-pomarańczowe a może jednak czerwone?

Jeszcze w tym roku do Rzeszowa ma dotrzeć połowa z 80 nowych autobusów komunikacji miejskiej. Przetarg zdecydował, że będą to mercedesy i autosany. Wiadomo, że wozy będą malowane inaczej niż do tej pory. Jak? Zdecyduje o tym konkurs. Już dziś mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje propozycje.

Zakup 60 mercedesów citaro i 20 autosanów sancity stanie się pewny, jeśli rozstrzygnięcie przetargu nie zostanie zaskarżone przez konkurencyjnych producentów. Jest jednak pewne, że do 2014 r. miasto zakupi 80 nowych autobusów.

- Obecne krzykliwe żółto-czerwone malowanie nie pasuje do atmosfery naszego miasta – uważa Jerzy Granowski, rzeszowski plastyk. Przypomina, że aktualnie stosowane kolory to barwy Warszawy. W latach 90. wiele polskich miast, w tym Rzeszów wprowadziło nowe malowanie wzorowane na stolicy, nie oglądając się zupełnie na własne barwy miejskie. – Warto wykorzystać zakup nowych pojazdów do zmiany malowania – dodaje Granowski.

Niech zdecydują mieszkańcy

Okazuje się, że Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ma takie właśnie plany. – Chcemy jak najszybciej, jeszcze do końca kwietnia, ogłosić w tej sprawie konkurs – informuje Łukasz M. Dziągwa, dyrektor ZTM. – Wszyscy będą mogli zgłosić swoje propozycje. Czekamy także na projekty w formie graficznej.

Dziągwa nie ukrywa, że preferowane będą barwy herbowe, a więc biało-niebieskie (takie malowanie pojazdów komunikacji obowiązuje w Krakowie). W grę wchodzi też malowanie biało-pomarańczowe nawiązujące do kolorystyki logo “Stolica Innowacji”.
Wiadomo, że na nowych autobusach pojawi się herb miasta, napis “Rzeszów” oraz logo MPK, które będzie użytkownikiem zakupionych przez ratusz pojazdów.

Jakie powinno być malowanie i oznakowanie nowych autobusów miejskich w Rzeszowie? A może należy też zmienić malowanie przystanków?

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przedstawienia swoich opinii w tej sprawie lub nadsyłania gotowych projektów graficznych. Wszystkie przekażemy do ZTM, a najciekawsze opublikujemy w Super Nowościach. Można je przesyłać mailowo na adres kkuchta@pressmedia.com.pl lub pocztą na adres naszej redakcji: Super Nowości, ul. Podwisłocze 46, 35-309 Rzeszów, a także zgłaszać telefonicznie na numer 17 852-55-55 lub bezpośrednio do Zarządu Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3, 35-234 Rzeszów; e-mail: ztm@ztm.erzeszow.pl

Krzysztof Kuchta

do “Zdecydujmy jakie będą barwy nowych autobusów!”

  1. justyna

    Niech będą te biało- pomarańczowe tyle nie niebieskie błagam!

  2. Piotr

    Wygląda to na powolny koniec mpk.Zaczyna się niewinnie od zmiany kolorów,by widać było że nowe autobusy to własność miasta itd.itd.aż do ostatniego żółto-czerwonego.Ostatni zgasi światło.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.