Zderzenie busa z autobusem – ranne dzieci w szpitalu

Fot. KPP Jarosław
Fot. KPP Jarosław

ROŹWIENICA, JAROSŁAW. O krok od tragedii.

W autobusie jechało 23 dzieci w wieku 10-11 lat oraz 3 opiekunów. Uczniowie szkół z gminy Roźwienica jechali na międzyszkolne zawody sportowe. Niestety, do Radawy nie dojechali, bo na ich drodze znalazł się samochód dostawczy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zderzenia pojazdów doszło przez brawurową jazdę kierowcy forda, który pomimo kiepskiej widoczności podjął się manewru wyprzedzania. W wypadku rannych zostało sześcioro dzieci i kierowca „dostawczaka”. Wszyscy trafili do szpitala. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, jeszcze tego samego dnia 5 dzieci go opuściło.
Do zdarzenia doszło we wtorek (8.10.) rano na drodze wojewódzkiej nr 880 w Roźwienicy w powiecie jarosławskim. To tam na prostym odcinku drogi łączącej Jarosław z Pruchnikiem zderzyły się 2 pojazdy. W jednym z nich, szkolnym autobusie, jechały małe dzieci.
– O wypadku zostaliśmy poinformowani kilka minut po godz. 9. Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej i ochotników oraz ratowników medycznych. Z informacji wynikało, że 10 osób zostało niegroźnie rannych. Do naszego przyjazdu wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach – relacjonuje kpt. Krzysztof Kowal, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.
Z policyjnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu dostawczego jadącego w kierunku Pruchnika pomimo złych warunków na drodze, tj. gęstej mgły utrudniającej widoczność, wyprzedzając inny pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu, po którym prawidłowo poruszał się szkolny autobus. Jego kierowca w ostatniej chwili zauważył wyłaniający się z mgły samochód dostawczy, na próżno jednak próbował uniknąć zderzenia z Fordem. Do kraksy doszło na skraju drogi.
– Do szpitala z obrażeniami przewieziono sześcioro dzieci w wieku 10-11 lat. Obrażeń doznał także kierujący busem. Po udzieleniu pomocy medycznej pięcioro dzieci i kierowca busa, 44-letni mieszkaniec Pruchnika, zostali zwolnieni do domów. Do szpitala w Przemyślu trafiła 11-letnia uczennica, mieszkanka gminy Roźwienica, która pozostała na obserwacji. Kierowca autobusu nie doznał obrażeń. Jak ustalili policjanci, obaj kierujący byli trzeźwi – mówi st. asp. Marta Gałuszka z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.
Ewa Faber

Wypadek2

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments