Zderzenie pijanych kierowców

Fot. Archiwum

ROGÓŻNO, NOWOSIELCE. Wczoraj wieczorem na drodze prowadzącej z Rogóżna do Nowosielec doszło do zderzenia samochodu z rowerzystą. Obydwaj, i kierowca, i rowerzysta, byli pijani. Pierwszy miał ponad pół promila, a drugi ponad 3.

Z ustaleń dokonanych na miejscu przez policjantów wynika, że kierujący samochodem daewoo nubira jechał w kierunku Rogóżna. W trakcie jazdy za wzniesieniem zauważył dwóch rowerzystów, którzy jechali bez świateł i nieprawidłową stroną jezdni. Na widok samochodu rowerzyści zaczęli zjeżdżać na prawidłową stronę drogi.

Pierwszy rowerzysta, któremu udał się ten manewr odjechał, drugi nie zdążył, uderzył w bok samochodu, wybijając okno w tylnych drzwiach. Kierowca samochodu chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu po lewej stronie.

Rowerzysta, który ucierpiał w zderzeniu, został przewieziony do szpitala, gdzie poddano go zabiegowi operacyjnemu w związku z odniesionym urazem głowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-letni mieszkaniec Nowosielec miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

pad, KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.