Zdobyć pierwsze trofeum

Olieg Achrem i jego koledzy z Asseco Resovii zamierzają przełamać kędzierzyński blok i sięgnąć po Superpuchar Polski. Fot. Wit Hadło
Olieg Achrem i jego koledzy z Asseco Resovii zamierzają przełamać kędzierzyński blok i sięgnąć po Superpuchar Polski. Fot. Wit Hadło

SIATKÓWKA. ENEA SUPERPUCHAR 2013. W środę w Poznaniu Asseco Resovia – ZAKSA.

– Zrobimy wszystko, żeby sięgnąć po pierwsze w tym sezonie trofeum – obiecuje przed pojedynkiem o Superpuchar Polski trener Asseco Resovii, Andrzej Kowal. Mistrz kraju w poznańskiej Arenie zmierzy się z wicemistrzem i zdobywcą Pucharu Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie obejrzy komplet – 4 tysiące kibiców.

Mecz o siatkarski Superpuchar Polski ma już małą tradycję wśród kobiet – od 2005 roku regularnie odbywa się on w Szamotułach. W Poznaniu dojdzie dopiero do trzeciego takiego pojedynku w historii męskiej siatkówki. Po raz pierwszy grano o to trofeum w 1985 roku; wówczas triumfował AZS Częstochowa. Przed rokiem zdobywca Pucharu Polski, PGE Skra Bełchatów, pokonał mistrza Polski, Asseco Resovię 3-0.

Rzeszowianie do Poznania wyjechali już w poniedziałek, co pokazuje jak bardzo prestiżowo traktują środowy pojedynek. – Na pewno musimy zagrać dużo lepiej niż z Bielskiem, bo inaczej nie mamy szans na zwycięstwo – mówi Peter Veres, przyjmujący Asseco Resovii i dodaje. – Myślę, że to będzie zupełnie inny mecz. O sukcesie zadecyduje tzw. dyspozycja dnia. To jest banalna odpowiedź, ale w takich meczach możliwy jest każdy scenariusz. Można wygrać gładko 3-0, ale też przegrać w takim samym stosunku. Ważne jest również przygotowanie mentalne i samo podejście do takiego spotkania. Ja również liczę na dużo lepszą grę ze swojej strony. Będę odczuwał dodatkową motywację, bo takie widowiska z udziałem dwóch mocnych zespołów zawsze wywołują duże emocje – stwierdza Veres.

Ekipa z Kędzierzyna-Koźla ma duże apetyty na Superpuchar. – Jedziemy do Poznania po to, aby zdobyć to trofeum – mówi trener ZAKSY, Sebastian Świderski. – Na pewno nie przegramy tego meczu w szatni. Wszyscy bardzo głośno o tym mówią. Mecz z Resovią jest dla nas dodatkowym wyzwaniem. To możliwość rewanżu za piąte spotkanie w play-offach, przegrane przez nas we własnej hali – dodaje Świderski.

ASSECO RESOVIA – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Środa, godz. 19.30

Rafał Myśliwiec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments