Zdobyli siedem medali

Zawodncicy IKS kolejny raz udowodnili, że warto im zaufać i w nich zainwestować, bo to przeradza się w sukces konkretnych ludzi. Fot. IKS Tarnobrzeg

TARNOBRZEG. Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg wrócili z Mistrzostw Polski z kompletem medali.

W dniach od 22 do 24 listopada br. w hali widowiskowo – sportowej Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. W zawodach tych wystąpiła szesnastoosobowa ekipa IKS Jezioro Tarnobrzeg pod opieką trenera Jacka Lachora, któremu pomagał asystent Sławomir Skrzęta.

– Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg rozegrali świetne zawody, spisali się znakomicie zdobywając aż siedem medali (3 złote, 2 brązowe, 2 srebrne oraz 4 czwarte miejsca).
Dwa złote medale zdobyła Karolina Pęk, jeden w grze pojedynczej kobiet (singlu) w klasie 9-10 a drugi w parze z Pawłem Mazurkiem  z IKS w grze mieszanej (mikście) w klasie 6-10.

Trzeci medal złoty zdobyła para deblowa „wózkarzy” Krzysztof Żyłka/Maciej Nalepka w grze podwójnej mężczyzn w klasa 1-5. Krzysztof Żyłka wywalczył jeszcze dwa medale i to srebrne – mówi Rajmund Zięba, prezes IKS Tarnobrzeg.

Pierwszy medal w parze z Emilią Kotarską w grze mieszanej w klasa 1-5 a drugi w singlu w klasie 4. Natomiast dwa medale brązowe wywalczyli Maciej Nalepka w singlu w klasa 4 oraz Piotr Sokalski w grze pojedynczej mężczyzn w klasie 2. Czwarte miejsca tak nie lubiane przez sportowców wywalczyli w grach pojedynczych (singlu) Mariusz Matejek w klasie 9, Paweł Mazuryk w klasie 8, Emilia Kotarska w klasie 1-5 oraz Rajmund Zięba w klasie 2. Miejsca 5 – 8 czyli miejsca o krok od strefy medalowej zajęli debiutujący w tak dużej imprezie Dawid Sowa w singlu w klasie 10, Wiesław Byczek w singlu w klasie startowej 6 oraz para deblowa Łukasz Delekta/Dawid Sowa w grze podwójnej mężczyzn w klasa 6-10.

Turniej w Bielsko-Białej to rekordowa ilość zdobytych medali i ogromny sukces zawodników niepełnosprawnych ruchowo z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

– Te osiągnięcia nie byłyby możliwe bez pomocy i wsparcia władz Tarnobrzega, bez pomocy sponsorów. Serdecznie dziękujemy im za okazaną pomoc – nie kryje prezes Zięba.