Zdradzasz żonę? Może dopaść Cię zawał!

Niewierni mężczyźni są w poważnym niebezpieczeństwie. Fot. Archiwum

KRAJ, PODKARPACIE. Dowiedziono, że panowie, którzy zdradzają żony, są bardziej narażeni na zawał serca. I to właśnie podczas spotkania z kochanką…

Mężczyźni, którzy mają romans, ryzykują życiem. Ciągły stres i poczucie winy, obawa przed tym, że romans zostanie wykryty oraz zwiększony wysiłek (wynikający często z tego, że kochanka jest młodsza i ma większe wymagania w stosunku do partnera) sprawiają, że zagraża im zawał serca, lub udar mózgu dużo częściej niż wiernym żonie kolegom.

Niewierni mężczyźni są więc w poważnym niebezpieczeństwie. Dlaczego jednak właśnie im częściej grozi zawał? Zabójczy dla serca może okazać się ciągły stres, który sprawia, że rośnie ciśnienie krwi co zwiększa obciążenie całego organizmu, szczególnie naszej pompy hydraulicznej jaką jest serce. I ta często nie wytrzymuje wciąż wysokiego napięcia. Zbyt wysokie ciśnienie odpowiada też za 50 proc. udarów niedokrwiennych mózgu, które dotykają przede wszystkim mężczyzn w wieku 40-49 lat.

Za dużo dobrego szkodzi
Autorzy badań podkreślają, że ryzyko ataku serca niesie ze sobą wzrost aktywności seksualnej (zazwyczaj młodsza kochanka, ma duże potrzeby w tym względzie). Do tego dołącza się stres związany z obawą o niewystarczające usatysfakcjonowanie wybranki, a także strach przed tym, że romans przestanie być tajemnicą i runie to co udało się zbudować przez lata.

Sezon na zawał
Statystyki pokazują, że do blisko 70 proc. zawałów mięśnia sercowego dochodzi rano od godz. 6 do 12, w tej grupie odnotowywane są też najwyższe stopnie martwicy serca będące konsekwencją zawału. Najwięcej jest ich też w poniedziałki, w pierwsze dni urlopu, gdy przemęczeni psychicznie, ale bez przygotowania fizycznego próbujemy szybko odzyskać witalność i kondycję, siadamy na rower i pikanie ustaje – mówi Stanisław Mazur, specjalista kardiolog z Rzeszowa.

Panowie muszą się mieć na baczności także w godzinach wieczornych. Bardzo dużo zawałów serca dopada mężczyzn w pewnym wieku podczas łóżkowych igraszek. A partnerka (młoda i niedoświadczona) nie zawsze wie czy zacząć od ubierania czy od reanimacji, i mężczyzna nie ma szans na przeżycie.

Anna Moraniec

do “Zdradzasz żonę? Może dopaść Cię zawał!”

 1. Asik

  Czyli trzeba mieć starszą kochankę i po problemie.

 2. Szeroka

  Tak ,tak był taki jeden co wykitował w trakcie tego przy cmentarzu na Olchowcach….a był właścicielem zakładu kamieniarskiego w Prusieku…Co za ironia losu!!!!!!

 3. Robert

  Nie mam żony, nie mam problemów nie dostanę zawału
  Pozdrawiam

 4. teresa

  „Nigdy mi nie odmówiły te które mi się śniły ” za poetą satyrykiem !

 5. nusiek

  Nawet by się zgadzało,wiem po sobie ile zdrowia i kasy kosztuje młodsza kochanka

 6. Józef

  Nie cudzołóż !!! -to znane od dawna Boże przykazanie , jak widać dla niedowiarków sensowne.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.