Zdumiewająca opinia Hitlera o Polakach

USA, NIEMCY, POLSKA. Byliśmy najzdolniejsi w Europie?

Tuż po II wojnie światowej, władze amerykańskie znalazły w jednym z bunkrów Frankfurtu tajny memoriał Hitlera do Himmlera z dnia 4 marca 1944 roku. W memoriale tym, omawiającym sprawy narodów podbitych przez Trzecią Rzeszę, Hitler napisał o Polakach coś co może dzisiaj zdumiewać. Nie wiadomo bowiem czy komplementy od kogoś pokroju Hitlera należy cenić czy też wręcz odwrotnie. Oto co Hitler napisał:

“Polacy tą najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie. Polacy, według mojej opinii oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Guberni, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany. Na podstawie ostatnich badań, uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki”

kp

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GODmode
GODmode
5 lat temu

Źródło tych rewelacji?

Igor
Igor
7 lat temu

Powojenna propaganda Niemców którzy chcieli wybielić swoje winy w oczach polaków ,gdyby tak było nie zabijali by masowo Polską inteligencje…

Andrzej
Andrzej
8 lat temu

Poznał się na Polakach, na tej opinii bazuje Federacja Rosyjska (Katyń, Smoleńsk, itp.) stąd liczne rosyjskie błędy. Jako państwo i naród jesteśmy zbyt słabi by oprzeć się Federacji Rosyjskiej, ale możemy doprowadzić do sytuacji, że ich „polskie terytorium” to będzie dziura atomowa (dla tej idei poświęcę swoje życie in wszystkich innych Polaków – moją zstępnych – mój ojciec ma 82 lata, jest wypędzonym ze Lwowa, jego ojciec został zamordowany przez policjanta ukraińskiego pod władzą ZSRR. Śmierć obywatelom Federacji Rosyjskiej!

W Polsce problemem jest, że nie ma kto rządzić – sprzedawczyki czy nieudacznicy.
Pozdrawiam

adamin
adamin
9 lat temu

Opinia Adolfa jest najlepszą recenzją piłkarskiej reprezentacji Niemiec

stary czytelnik
stary czytelnik
9 lat temu

Pewnie miał nadzieję na zmontowanie z Polakami antyaliankiej, a przede wszystkim antysowieckiej krucjaty.
Rok 1944, szala wojny przechylała się już na niekorzyść Fuhrera.

zgrzyt
zgrzyt
9 lat temu

Co do inteligencji, to musiał się z tym zgodzić, bo Polacy walcząc w osamotnieniu,mając niewielkie środki wytworzone przez 20lat niepodległości, otoczeni przez samych wrogów , nie tylko Niemców, ale i Rosjan, Ukraińców, Słowaków, Litwinów, Białorusinów, Rumunów, walczyli dłużej od Francji. Amerykański autor w książce o polskich lotnikach w Anglii przytacza wypowiedz angielskiego wysokiego dowódcy, który mówi, że jeden polski pilot znaczy tyle, co trzech pilotów francuskich. Na to inny wysoki rangą dowódca mówi : drogi kolego, z tym się nie zgadzam, jeden polski pilot, to tyle co dziesięciu francuskich. Przecież oni w 1940 unikali walki. Stworzyliśmy największą i najlepiej zorganizowaną… Czytaj więcej »

andrzej2015
andrzej2015
5 lat temu

W roku 1944 szala już dawno przechyliła się na korzyść aliantów. Przechylała się rok wcześniej.