Zebraliśmy blisko dwa miliony

Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Graliśmy głośno, okazaliśmy się bardzo hojni, pobiliśmy ubiegłoroczny rekord.

Do puszek w niedzielę wrzuciliśmy ponad 1 milion 800 tysięcy zł. W samym Rzeszowie wsparliśmy Orkiestrę kwotą ponad 220 tysięcy zł, dębiczanie wrzucili doń ponad 130 tys. zł, przemyślanie ponad 95 tys. zł, mielczanom i sanoczanom udało się zebrać 90 tys. zł, w Tarnobrzegu i Stalowej Woli wolontariusze zebrali ponad 80 tys. zł, a w Krośnie 70 tys. zł.
Niezwykłe zaangażowanie i hojność wykazali mieszkańcy mniejszych miast regionu. Dzięki ich wielkim sercom w Łańcucie i okolicach udało się zebrać ponad 80 tys. zł, a tylko nieco mniej w Jarosławiu.

Licytacje wciąż trwają

Konto fundacji, która w tym roku grała by kupić najnowocześniejszy sprzęt dla ratowania wcześniaków i kobiet w ciąży chorych na cukrzycę wsparły też pieniądze z licytacji w Rzeszowie w sumie ponad 13 tysięcy złotych. Największym powodzeniem cieszył się wyjazd do Europarlamentu w Brukseli. Ostateczna kwota licytacji to 5 tys. zł. Szabla generalska komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej poszła za 2,6 tys. zł. Konik huculski Walenrod został zlicytowany za 2,2 zł, ikona Matki Bożej Pocieszenia Jadwigi Denisiuk za 2,1 tys. zł, rękawice bokserskie Krzysztofa “Diablo” Włodarczyka z jego autografem za 800 zł. Do zlicytowania zostało jeszcze wiele gadżetów, z których pieniądze również trafią na konto fundacji.

Wszędzie rekordy hojności

Leżajsk – blisko 59 tys. zł,
Jasło – 57 tys. zł,
Lubaczów – 52 tys. zł
Rudnik nad Sanem – 53 tys. zł,
Ropczyce – 35 tys. zł,
Gorzyce – 26 tys. zł
War/Brzozowa, Tyczyn, Wadowice Dolne, Ustrzyki Dolne, Nowa Dęba – 25 tys. zł
Ustrzyki Dolne, Kolbuszowa – 24 tys. zł
Stobierna – 18 tys. zł
Strzyżów, Chorzelów – 15 tys. zł,
Sędziszów Małopolski – 14,5 tys. zł,
Kańczuga – ponad 14 tys. zł
Jedlicz, Głogów, Sokołów Małopolski – 14 tys. zł

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek
9 lat temu

a w Przeworsku ile