Żeby zaoszczędzić wylewają fekalia do rzeki

NISKO. Urzędnicy zapowiadają kontrolne naloty na gospodarstwa.

Włodarze Niska wypowiedzieli wojnę właścicielom nieruchomości, którzy nie chcą podłączyć się do miejskiej sieci kanalizacyjnej. Na początek zafundowano im drastyczną podwyżkę cen opłat za wywóz nieczystości. Później będą kontrole szczelności szamb.

Mieszkańcy dawnej Galicji są oszczędni z natury, ale niektórzy niżanie z oszczędnością przesadzają. Nie chcą podłączać się do miejskiej kanalizacji, bo to za drogi biznes. Taniej jest wykopać szambo i wywieźć jego zawartość raz do roku, żeby się urzędnicy gminni nie czepiali.

Tanie szambo tylko daleko od kanalizacji

– Sądząc po ilości zużytej wody, niektórzy musieliby mieć bardzo głębokie szamba, a takich na pewno nie mają – mówi Julian Ozimek, burmistrz Niska. Gospodarz miasta nie mówi tego otwarcie, ale sugestia, że niektórzy po cichu wylewają ścieki gdzie popadnie, jest aż nadto czytelna. Postanowił więc posiadaczom „szamb bez dna” dołożyć finansowo. I co ciekawe, radni Niska poparli jego pomysł jednogłośnie.

Więcej w Super Nowościach.

Jerzy Mielniczuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rin
rin
9 lat temu

czy Ja dobrze widzę – koparka gąsienicowa po asfalcie jeździ ? jedno budują a drugie niszczą hee

roman
roman
9 lat temu

a gdzie ZIELONI – co nie widzą czy ich nikt nie ustawił aby robić zadymę – a może znowu liczą żaby/ płazy i gady co tego do tej pory nie widzieli co jest w Nisku – czy mieli klapki na oczach – czy to za cienki temat na szum medialny ?