Zelmer ocalony!

W Rogoźnicy nie będzie już produkowany sprzęt marki Zelmer. Fot. Wit Hadło

Legendarna polska marka przechodzi w nowe ręce. Produkty pod jej logiem pozostaną w sprzedaży.

Produkty marki Zelmer, o której myśli ciepło niejeden rzeszowianin, nie znikną ze sklepowych półek. Dlaczego? Ponieważ ma ona nowego właściciela. Tym razem z Hiszpanii – informuje Business Insider Polska.

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku likwidację marki Zelmer zapowiedział jej ówczesny właściciel, niemiecka korporacja BSH Group. Do likwidacji jednak nie dojdzie. Jak czytamy, nowy posiadacz marki Zelemer, hiszpańska grupa B&B Trends, zapowiedział „zachowanie historycznych wartości marki i promowanie polskiej produkcji”.

Andrzej Woźniak, prezes firmy Eurogama, która zajmie się dystrybucją produktów marki Zelmer, podkreśla w rozmowie z Business Insider Polska, że wraz z hiszpańskim partnerem położą nacisk na kontynuowanie zelmerowskich tradycji i filozofii oraz na wprowadzanie nowych kategorii i nowych produktów, a także długofalowy rozwój. Woźniak przekazał dziennikarzom, że nowe urządzenia Zelmera produkowane będą w kilku polskich fabrykach, a także w Hiszpanii oraz na wschodzie.

Czy sprzedaż marki Zelmer „odbije się” na fabryce w Rogoźnicy?

Jak dowiadują się Super Nowości, produkcja w niej nie zwolni. Grupa BSH zamierza bowiem skupić się na rozwoju drobnego AGD pod globalnymi i rozpoznawalnymi na całym świecie markami Bosch i Siemens. – Decyzja o sprzedaży marki nie dotyczy aktywów firmy (fabryki). Produkcja w Rogoźnicy będzie konsekwentnie rozwijana, a sam zakład nadal pozostanie kluczową fabryką w strukturze produkcyjnej grupy BSH na świecie. – wyjaśnia Dariusz Bogacz z biura prasowego grupy BSH. – Przy czym serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zapewniony będzie dla wszystkich urządzeń marki Zelmer wyprodukowanych przez BSH.

mc