Zelmer ocalony!

W Rogoźnicy nie będzie już produkowany sprzęt marki Zelmer. Fot. Wit Hadło

Legendarna polska marka przechodzi w nowe ręce. Produkty pod jej logiem pozostaną w sprzedaży.

Produkty marki Zelmer, o której myśli ciepło niejeden rzeszowianin, nie znikną ze sklepowych półek. Dlaczego? Ponieważ ma ona nowego właściciela. Tym razem z Hiszpanii – informuje Business Insider Polska.

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku likwidację marki Zelmer zapowiedział jej ówczesny właściciel, niemiecka korporacja BSH Group. Do likwidacji jednak nie dojdzie. Jak czytamy, nowy posiadacz marki Zelemer, hiszpańska grupa B&B Trends, zapowiedział „zachowanie historycznych wartości marki i promowanie polskiej produkcji”.

Andrzej Woźniak, prezes firmy Eurogama, która zajmie się dystrybucją produktów marki Zelmer, podkreśla w rozmowie z Business Insider Polska, że wraz z hiszpańskim partnerem położą nacisk na kontynuowanie zelmerowskich tradycji i filozofii oraz na wprowadzanie nowych kategorii i nowych produktów, a także długofalowy rozwój. Woźniak przekazał dziennikarzom, że nowe urządzenia Zelmera produkowane będą w kilku polskich fabrykach, a także w Hiszpanii oraz na wschodzie.

Czy sprzedaż marki Zelmer „odbije się” na fabryce w Rogoźnicy?

Jak dowiadują się Super Nowości, produkcja w niej nie zwolni. Grupa BSH zamierza bowiem skupić się na rozwoju drobnego AGD pod globalnymi i rozpoznawalnymi na całym świecie markami Bosch i Siemens. – Decyzja o sprzedaży marki nie dotyczy aktywów firmy (fabryki). Produkcja w Rogoźnicy będzie konsekwentnie rozwijana, a sam zakład nadal pozostanie kluczową fabryką w strukturze produkcyjnej grupy BSH na świecie. – wyjaśnia Dariusz Bogacz z biura prasowego grupy BSH. – Przy czym serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zapewniony będzie dla wszystkich urządzeń marki Zelmer wyprodukowanych przez BSH.

mc

9
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ROMANjanmaniekrealistaPiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jan
Gość
jan

A był polski i zyski zostawały u nas ale złodziejska prywatyzacja /dzieło obecnej wściekłej opozycji/ pozbawiła nas tego jak i z setek innych zakładów.

Piotr
Gość
Piotr

Bosch pozbył się tylko marki Zelmer, by teraz nowy właściciel i kiepskiej jakości produkty chińskie produkty tylko z naklejka Zelmer całkowicie zniszczyły markę Zelmera BSH spokojnie będzie sprzedawał dobrej jakości stare produkty zelmerowskie pod marka Bosch. Taka polityka, by konkurencji się pozbyć (dużo na rynku jest jeszcze oryginalnych produktów Zelmer) nie ma co się cieszyć z powrotu marki ponieważ zaraz będą „psy na niej wieszać” za awaryjność…..

realista
Gość
realista

Chińskie produkty są obecne w zelmerze od kilkunastu lat, mniej więcej od 12. Dodając do tego, ze te produkty, które były produkowane w Polsce w zdecydowanej większości były jedynie montowane z dostarczonych chinskich podzespolow, to śmiało można powiedzieć, ze niewiele w tej marce z polskości zostało. Niestety ale ta firma to przykład złego zarządzania, niekompetencji władz spółki i zwykłego złodziejstwa.

Luiz
Gość
Luiz

„Zelmer ocalony” co ocalone, co uratowane. Nowy właściciel kupił markę, nazwę, plakietkę którą może teraz oznaczyć dowolny własny produkt. Jakie ocalenie, nie kupili narzędzi, patentów, form czy dokumentacji więc o jakiej kontynuacji mówimy? Kontynuacją może być zelmotor który odkupił prawa i formy do produkcji krajalnicy zelmera. Zelmer firma z 6Oletnią tradycją skończyła jako naklejka.

Tomek
Gość
Tomek

Jak by nie nazywać firmy i czyją byłaby własnością to i tak jej produkty z Chin pochodzą. 🤣

Polak
Gość
Polak

Spokojnie, wygra PO to Balcerowitz Zelmer Niemcom sprzeda za bezcen. Niewiele brakowało i polski LOT Tusk sprzedałby Lufthansie. Przy takim Zelmerze ani im brewka przy sprzedaży nie drgnie.

Luiz
Gość
Luiz

Ogarnij się, sprzedał już zelmer niemcom 6 lat temu! Teraz niemcy zamknęły produkcję zelmera i sprzedały markę dalej.

maniek
Gość
maniek

Sprzedali za grosze a tamci zarobili grubą kasy i jeszcze zarobili na sprzedaży, ważne że komuś się zgadza na koncie za skończenie polskich firm… Niestety póki nie będziemy mieć własnego rządu tylko ciągle, jak od lat, bliskowschodni to ciągle będziemy tylko parobkami.

ROMAN
Gość
ROMAN

Esencja wspaniała Panie Mańku

Nic dodać -ten cykl naszej likwidacji trwa nieustannie od 1772- no zaczoł sie deko wcześniej wtedy to zaczęli „Sukno -Rodowe” ciąć -z lewa i prawa
I tną to dalej -lata mijają , pokolenia mijają ,
Jedni odchodzą , drudzy przychodzą świadomość coraz słabsza
I cały czas jedna nuta ; gonimy zachód slysze od lat 5O-tych -tylko z tego Pikuś jak Targowica nie śpi a robi swoje ;O !