„Zemsty nadejdzie czas!”

RZESZÓW. Policjanci „przycisnęli” pseudokibiców, a ci wyładowali swoją złość na murach budynków m.in. takimi napisami:

Z nasza redakcją skontaktowali się Czytelnicy z osiedla Piastów, którzy zgłosili nam problem wymalowanych na murach napisów obrażających policję, a nawet grożących policjantom. Co więcej jeden z napisów dotyczył policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Takich napisów w samym Rzeszowie jest wiele, ale w przeciągu kilku dni pojawiła się ich skomasowana i niespotykana dotąd ilość w obrębie ulic Chrobrego i Krzywoustego.

Pierwszy napis CHWDP, dla niewtajemniczonych Ch… w d… policji chuligani wymalowali na śmietniku przy ulicy Chrobrego. O ile ten napis jest dość powszechny wśród różnej maści wandali, to już kolejny napis przy ulicy Krzywoustego grozi funkcjonariuszom. Napis głosi „Zemsty nadejdzie czas! JP”, gdzie skrót JP często używany jest przez pseudokibiców i oznacza – j… policję. Kolejny napis głosi o tym, żeby C.C.P.P.S trzymali się. Co często w środowisku pseudokibiców świadczy o tym, że kogoś z chuliganów mogła zatrzymać policja. Na Krzywoustego są też napisy „tradycyjne” czyli j… policję, kolejne CHWDP, ale także co może dziwić j… CBŚ, czyli Centralne Biuro Śledcze.

– Od początku lutego powołane zostały specjalne grupy do walki z pseudokibicami – tłumaczy podkomisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy podkarpackich policjantów. Komendant Główny Policji polecił, żeby w każdym województwie terenowe zarządy CBŚ i policjanci z komend wojewódzkich stworzyli właśnie takie grupy. Stąd prawdopodobna nienawiść do CBŚ wśród lokalnych pseudokibiców.

Ostatni z napisów jest kolejną groźbą wymierzoną w policjantów: „Strzescie swoje żony i bachory. HWDP” (pisownia oryginalna). Czym policjanci zaszli tak za skórę stadionowym chuliganom? – Im bardziej staramy się wyłapać pseudokibiców tym bardziej próbują oni wyładować swoje frustracje np. poprzez napisy na murach – wyjaśnia podinspektor Zbigniew Kocój z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. – Nie ma jednak powodów do obaw, w Rzeszowie jest nadal bezpiecznie – dodaje.

Policjanci dodają, że bez względu na to jakiej są to treści napisy jest to zwykły wandalizm i choćby z tego powodu będą intensywnie szukać sprawców wymalowanych haseł.

Witold Nowak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments