Zerwana umowa na A4 Rzeszów – Jarosław

Odcinek Rzeszów - Jarosław jeszcze długo pozostanie nieukończony. Fot. Karol Ruszel
Odcinek Rzeszów – Jarosław jeszcze długo pozostanie nieukończony. Fot. Karol Ruszel

RZESZÓW, PODKARPACIE. GDDKiA potwierdziła we wtorek, 14 stycznia, po południu informacje o zerwaniu umowy na realizację odcinka A4 Rzeszów – Jarosław. GDDKiA zerwał umowę z firmą Polimex – Mostostal, która od 2010 roku realizowała inwestycję.

– Faktycznie, dzisiaj umowa z firmą Polimex – Mostostal została rozwiązana – potwierdza Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA. – Kontrakt zostanie dokończony już z innym wykonawcą.

W poniedziałek GDDKiA zerwała umowę z Polimexem – Mostostalem także na budowę A1 Stryków – Tuszyn. Powodem zerwania kontraktów w obydwu przypadkach są potężne opóźnienia w budowie i niewystarczająca mobilizacja wykonawcy na placu budowy.

Polimex budował 41-kilometrowy odcinek A4 od końca 2010 roku. Początkowo droga miała być gotowa w 2012 roku. Potem termin przesunięto na 2013 rok i w końcu na 2014.

Obecnie procentowe zaawansowanie robót na całym odcinku szacowane było przez wykonawcę na 70 procent. Polimex cały czas deklarował, że chce zakończyć kontrakt w tym roku. Mimo to wciąż pod znakiem zapytania stało dokończenie prac przed końcem 2014. W końcu GDDKiA zdecydowała się zerwać umowę.

Teraz na dokończenie odcinka A4 Rzeszów – Jarosław rozpisany zostanie nowy przetarg. Nie wiadomo, ile potrwa postępowanie przetargowe. W każdym razie w obecnej sytuacji wydaje się, że drogą tą pojedziemy najwcześniej w 2015 roku.

ArtG