Zespół dworsko-parkowy zostanie ożywiony

Fot. Starostwo Powiatowe w Strzyżowie

WIŚNIOWA. Za ponad 4,3 mln zł będzie przeprowadzona rewitalizacja (ożywienie) zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Wiśniowej.

Za te pieniądze przewidziano m.in. przebudowę i adaptację pomieszczeń stajni, wozowni i części obory na pomieszczenia noclegowe i salę konferencyjną oraz realizację projektów branżowych rewaloryzacji parku, w tym m.in. ścinkę drzew, usuwanie zagajników, zakrzewień i samosiewów, sadzenie krzewów, gazonów kwiatowych i rabat bylinowych, wykonanie architektury ogrodowej.

Zarząd powiatu strzyżowskiego podpisał już umowę z firmą REMBUD. Termin wykonania to 30 sierpnia 2013 roku. Prace będą realizowane jako projekt dofinansowany z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Rewitalizacja obiektu realizowana jest w ramach zadania “Zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej powiatu strzyżowskiego poprzez zagospodarowanie zespołu pałacowo-dworskiego i folwarcznego w Wiśniowej na potrzeby kulturowe i turystyczne”. Środki finansowe w większości (85 procent) pochodzić będą z Unii Europejskiej, a reszta z budżetu powiatu.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments