Zespół Szkół nr 3 do likwidacji?

RZESZÓW. Nauczyciele obawiają się o swoją przyszłość

– Prosimy o nagłośnienie próby likwidacji Zespołu Szkół nr 3 w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego – napisali do naszej redakcji nauczyciele tej placówki. Władze miasta chcą, by decyzja w tej sprawie zapadła na sesji rady już 25 stycznia.

O likwidacji Zespołu Szkół nr 3 nauczyciele tej jednostki oświatowej dowiedzieli się we wtorek na spotkaniu ze Zbigniewem Burym, dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. Byli na nim też obecni nauczyciele Zespołu Szkół Energetycznych. Ta placówka ma być za wszelką cenę utrzymana. – Jednak pani dyrektor Energetyka ma widać lepsze notowania w mieście – mówią nauczyciele ZS nr 3, którzy dodają, że likwidacja ich szkoły ma być przegłosowana 25 stycznia.

Zdaniem nauczycieli to budynek ZS nr 3 jest większy i spełnia wymogi bazy dydaktycznej i to ich zespół utrzymuje nabór na przyzwoitym poziomie. – Poza tym miasto nie chce pozwolić na rozwój ZS nr 3, forsując upadający Energetyk, który na bieżący rok szkolny ledwo zrobił rekrutację jednej klasy – przekonują.

Radnych jeszcze nie informowano

– Nie dostaliśmy jeszcze oficjalnej informacji o planach likwidacji tej placówki – mówi tymczasem Jerzy Cypryś, radny PiS, członek Komisji Edukacji. – Były tylko sygnały o takich zamiarach.

Zdaniem Cyprysia decyzje o zmianach w sieci rzeszowskich szkół powinny być dokonywane systemowo w ramach określonej strategii i poprzez łączenie placówek, a nie likwidacje pojedynczych placówek. Radni zajmą się likwidacją ZS nr 3 na przyszłotygodniowym posiedzeniu Komisji Edukacji. Do sprawy wrócimy.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
9 lat temu

Dobrze ze naszą najlepszą szkole w miescie CKU nie likwidują bo do innej szkoly bym w zyciu nie poszedł.