Zgromadzenie homoseksualistów w rocznicę stanu wojennego

Fot. Archiwum

RZESZÓW. Czy na ulicach stolicy Podkarpacia dojdzie do zamieszek? To chyba jest prowokacja!

Dzisiaj w Rzeszowie będą miały miejsce dwa zgromadzenia. Jedno, ku czci ofiar stanu wojennego, a drugie dotyczące równości społecznej. To ostatnie ma na celu zwrócenie uwagi m.in. na problem homofobii. Pytanie tylko, dlaczego daty te się zbiegają? Co chcą osiągnąć organizatorzy tego ostatniego zgromadzenia?

W godzinach od 18 do 22 na ulicach Rzeszowa będzie trwał przemarsz zgromadzenia, które chce uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego.

Uczestnicy będą szli ul. Fredry, ul. Grunwaldzką aż do Placu Śreniawitów, gdzie znajduje się Krzyż Ofiar Komunizmu. Dowiedzieliśmy się, ku naszemu zaskoczeniu, że w godzinach od 18.30 do 21 pod Sądem Okręgowym – a więc opodal wspomnianego krzyża – zbierze się kolejne zgromadzenie. To z kolei ma na celu przypomnienie mieszkańcom o problemach faszyzmu, neofaszyzmu, antysemityzmu, ksenofobii i homofobii. Z pytaniem o celowość takiego wyboru terminu i miejsca zwróciliśmy się do organizatorów.

Co chcą osiągnąć?
Organizatorką zgromadzenia jest Partycja Furman, którą z trudem udało się nam przekonać do rozmowy. – Nie chcę rozmawiać na ten temat – mówi. – Dlaczego? – pytamy. – Nacjonaliści znają nasze dane, numery telefonów – mówi drżącym głosem. – Boicie się? – Tak… Boimy się, że dojdzie do jakiegoś starcia, że nam coś zrobią – odpowiada. Na pytanie o wybór daty 13 grudnia, która przypada właśnie w 30. rocznicę stanu wojennego odpowiada, że chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na to co się dzieje. – Celem naszej organizacji jest sprzeciwienie się takim rzeczom. Chcemy pokazać, że tacy ludzie też mają prawo do normalnego życia – wyjaśnia. – Ma być około dwudziestu osób, ale mamy nadzieje, że przyjdzie więcej. Rozdawaliśmy ulotki na terenie Rzeszowa, więc wiele osób powinno być poinformowanych. – dodaje. Patrycja Furman zapewnia też, że nie stoją za tym żadne organizacje polityczne. – To zwykle zgromadzenie obywateli – mówi.

– Wiemy o obydwu zgromadzeniach i jesteśmy przygotowani na ewentualne problemy. Jednak nie spodziewamy się, aby doszło do jakiegoś starcia – mówi podkomisarz Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
andrzej
andrzej
8 lat temu

protestują bo?????co?????w stanie wojennym pały im wsadzdzdzali czy co????POwinni byyyyć zadowoleni

jarosław
jarosław
9 lat temu

wszyscy którzy zostawili te komentarze to debile skonczone!!!!!!!!!! jak można sie czepiać geji i lesbijek skoro to tacy sami ludzie jak wy hetero no ale cóz hetero ma tylko mózg 45% a geje w 100% no ale co poradzi ze co niektórzy są poje…..! dresy dziwki i patalogia społeczna masakra sami neijesteśćie lepsi a napier….. pedałów haha hetero co niektórzy to zjeby a geje to wielcy i pożądni ludzi mądzry zadbani symaptyczni ich same zalety a hetero brak słów kretyni ze zmielonym mózgiem haha pozdrawiam nietolerancyjnych polaków którzy mają nasrane wełbie :P

Hetero
Hetero
9 lat temu

Żałosne…. Nie jestem zwolenniczką takich marszów, ale za takie opinie jak powyższe powinni karać… To że ktoś jest homo to lezy w jego naturze on tego nie wybiera. Zastanówcie sie co piszecie, bo jak się okaże że wasze dziecko będzie „inne” to wyrzekniecie się go?
Odezwali się potencjalni „obrońcy” krzyża…..

dav
dav
9 lat temu

TO ILE ZA ILE PO CO ZA CZYM. A NA KOŃCU I KOGO TO INTERESUJE/?????????????????????

kampie
kampie
9 lat temu

Jak zwykle, tylko po to by sprowokowac!!! A normalni ludzi chcą upamiętnic ten czas a ci juz zaczepki beda robic. To jest żenujące.

TARA
TARA
9 lat temu

o na zdjęciu jest sąsiad nie wiedziałem, ze on pedał, będą teraz musiał uważać w ogórdku, aby się do mnie z tyłu nie dobrał, normalnym coraz trudniej żyć na tym świecie

tula
tula
9 lat temu

pedały do parlamentu, a świat zostawcie normalnym

mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu

Tragedia, tępić takich odmieńców, sami zboczeńcy i pedały. Co się dzieje z ta Polską, ze takie cyrki są legalne, jeszcze dojdzie do tego ze za pare lat mojego syna WFu będzie uczył jakiś gej, a na ławkach będą lizać się lesbijki, nie bedzie mozna z dzieckiem normalnie iść do parku. Przegonić tych baranów, same ćpuny, a nie normalni ludzie. Nie wiedzą co to ojczyzna ,honor, rodzina.

Czytelnik
Czytelnik
9 lat temu

Różowa parada w Rzeszowie? a to ubaw będzie /;o)

Carlos
Carlos
9 lat temu

Pedalstwo znowu prowokuje!A jak wreszcie , któreś z tej zbieraniny dewiantów, ćpunów itp. dostanie w ucho to robią wielki szum, że „faszyzm” się panoszy!Proponuję policji w godzinach marszu nie interweniować , to sami zrobimy porządek z tą chołotą i na przyszłość nie będzie już takich problemów.