Zięć Podkulskiego powinien już trafić do więzienia, ale… zapadł się pod ziemię

Ryszard Podkulski został skazany na 3 lata więzienia, Marcin B. na 2,5 roku.

Ryszard Podkulski został skazany na 3 lata więzienia, Marcin B. na 2,5 roku.

RZESZÓW. Sąd nie zgodził się na odroczenie więzienia dla Ryszarda Podkulskiego i Marcina B.

W poniedziałek, 12 marca, w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie rozpatrywane były wnioski skazanych w głośnym procesie o wyprowadzenie ponad 14 mln zł z RZG S.A. Ryszarda Podkulskiego i jego zięcia Marcina B. o odroczenie zasądzonej im kary więzienia o pół roku. Choć sędziowie zdecydowali się odrzucić oba, obaj skazani i tak pozostaną jeszcze na wolności. Ryszard Podkulski do czasu uprawomocnienia się tej decyzji, a Marcin B., który już powinien zacząć odbywanie kary, dlatego, że „rozpłynął się w powietrzu” i jest poszukiwany listem gończym.

Były to już drugie wnioski, które złożyli obaj skazani. W pierwszym przypadku skończyło się na odroczeniu wykonania kary tylko o 2 miesiące, a nie pół roku – jak się tego domagali. Ryszard Podkulski i Marcin B. nie dali jednak za wygraną i kolejny raz postanowili walczyć o pół roku na wolności. Tym razem się nie udało. Sądu nie przekonała nawet argumentacja Podkulskiego, że nie może trafić do więzienia ze względów zdrowotnych. – Sąd odrzucił oba wnioski o odroczenie wykonania kary o pół roku dla Ryszarda Podkulskiego i Marcina B. – potwierdziła nam sędzia Marzena Ossolińska-Plęs, rzecznik Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Marcin B. powinien już zostać osadzony
W przypadku jednego i drugiego sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Wszystko odnosi się do wcześniejszej decyzji sądu dotyczącej wstrzymania wykonania ciążącej na nich kary. W przypadku Ryszarda Podkulskiego sąd zgodził się na to, by nie trafił on do więzienia do czasu uprawomocnienia się decyzji o odroczeniu mu go o pół roku (czyli poniedziałkowego postanowienia). Jest ono jednak nieprawomocne i przysługuje na nie zażalenie. Uprawomocni się dopiero po decyzji rzeszowskiego Sądu Apelacyjnego. Do czasu kiedy nie zapadnie w nim ostateczna decyzja, biznesmen może cieszyć się jeszcze wolnością.

W przypadku Marcina B. wstrzymania nie było, ale sąd nie zdecydował, że też może zostać na wolności do czasu rozstrzygnięcia wniosku o odroczenie mu więzienia o pół roku. – Generalnie można realizować już kolejne etapy postępowania wykonawczego zmierzające do osadzenia go w zakładzie karnym – mówi sędzia Ossolińska-Plęs. Nie jest to jednak możliwe, bo Marcina B. nie ma i nie wiadomo gdzie przebywa. Dlatego też poszukiwany jest listem gończym. – Nie mam informacji jakoby Marcin B. został ujęty i osadzony. Na tą chwilę nie wiadomo gdzie jest – potwierdza nasza rozmówczyni.

Na tym wnioski mogą się jeszcze nie skończyć
Odmowna decyzja dla Ryszarda Podkulskiego wcale nie musi oznaczać końca jego batalii o pozostanie na wolności. Przysługuje mu prawo do złożenia kolejnego wniosku o odroczenie więzienia (nie ma ograniczeń, ile osoba skazana może ich złożyć). Może po raz kolejny zawnioskować o wstrzymanie wykonania kary i złożyć kolejny wniosek o odroczenie z uwagi na nowe okoliczności, inne niż te, na które powoływał się dotychczas (dokończenie spraw biznesowych w pierwszym i m.in. problemy zdrowotne w drugim).

Tymczasem na 4 kwietnia zaplanowana została rozprawa kasacyjna. Sąd Najwyższy rozpatrzy, czy, jak podnosi Ryszard Podkulski, skazujące go na więzienie „wyroki sądów I i II instancji w Rzeszowie zostały oparte o opinie biegłych, które są niefachowe, nierzetelne i zawierają błędy”.

Katarzyna Szczyrek

do “Zięć Podkulskiego powinien już trafić do więzienia, ale… zapadł się pod ziemię”

 1. "czytelniczka"

  Wyjechał do „Zakopanego” tam go znajdziecie.A co do uwazania na to co się pisze to jest DEMOKRACJA i WOLNOŚĆ slowa wiec powinno się komentować tak jak się uważa i nikomu nic do tego.

 2. Petit

  Czy prokuratura lokalna wytypowała już te osoby które dokonały w nocy 5 lutego 2015 r na ul.Jałowego w Rzeszowie podpalenia znajdującego się na parterze biura finansowego biegłego sądowego,który 20 stycznia 2015 r w Sądzie Okręgowym składał wyjaśnienia w sprawie wyliczenia strat na jakie ( wtedy jeszcze oskarżona grupa rodzinna) oszukała spółkę RZG SA. A może zebrane materiały dowodowe się zagubiły albo brak woli do wyjaśnienia.Dobrze że zajmują się tym tematem również inni specjaliści. Ale dla dobra tych co to zrobili najlepiej jak się sami zgłoszą i wyjaśnia jaki był cel tego podpalenia lub kto im ewentualnie to zlecił, żeby nie było za póżno.

 3. dobra rada

  Kiedy do paki trafi wreszcie Złoty Jasiek i jego partyjny kompan Karapyta ?
  Przewietrzenie tego „wymiaru sprawiedliwości ” jest niezbędne !
  Panie Ziobro do roboty , a złodzieje do paki,najwyższy czas skończyć ze „specjalną kastą” nietykalnych kolesi !

 4. tomek

  karapyta chory, bury chory, podkulski chory prokuratorka chora. ŚMIECH NA SALI

  • ROMAN

   no właśnie wszyscy raptem tacy chorzy -to widocznie straszna epidemia ciekawe że jeszcze nie ogłosili masowych badań i szczepień aby pozostali mieszkańcy Podkarpacia nie zostali zarażeni tym niebezpiecznym wirusem – bo co wtedy jak wszystkich to choróbsko zaatakuje ; co ?

 5. tomek

  niech Warszawa się tym zajmie Panie Ziobro po co ta reforma sądownictwa jak panowie chodzą na wolności i się śmieją

 6. gryf

  Ośmieszyli przykładnie podkarpacki wymiar sprawiedliwości Jeden skład sędziowski w S.O w ciągle gmatwanym przez obrońców procesie karnym wybrał osoby która były głównymi beneficjentami wyprowadzenie atrakcyjnych nieruchomości ze spółki RZG SA. Ale co z tego że zapadł wyrok, kiedy skazani maja w nosie wyrok prawomocny bo od 9 miesięcy nie ponieśli ogłoszonej kary ale nawet nie maja zamiaru w pełni naprawić szkody.Nie mówiąc że wycena była zrobiona w 2010 a mamy 2018 a nikt nie zauważył że do tej wartości szkody powinny być naliczone ustawowe odsetki tak jak naliczają urzędy w Polsce.Skazani albo się droczą albo się dalej odroczą.Mało tego,rzecznik sądu publicznie ogłasza że jest wydany list gończy za skazanym ale nie ujawnia się ani danych osobowych ani wizerunku szukanego skazanego w procesie karnym.

 7. ROMAN

  Proste pytanie jak to jest że z tymi Panami ciaćkają sie latami a oni juz dawno w celi powinni siedzieć i pracowac w kamieniołomie – to jest normalna paradio a teraz jeden zapadł sie pod ziemie dobre sobie no to przekopywać od Baltyku do Tatr na dwa metry w głąb -
  A kto teraz zapłaci za te szukania co – znowu Suweren czy ten jeden z drugim co wstrzymał decyzje o natychmiastowym zamknięciu i to jest państwo prawa ; ale ubaw

 8. lok

  do więzienia w końcu wsadzić złodziei, ile ta szopka jeszcze będzie trwać do cholery?

 9. hijena

  na przykladzie dwóch rzeszowskich prokuratorow oskarzonych o łapownictwo,możemy mieć obraz podkarpackiego wymiaru sprawiedliwości

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.