Zielone światło dla budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

Mieszkańcy od dawna czekają na centrum lekkoatletyczne. Tak miałby wyglądać obiekt. Fot Archiwum
Mieszkańcy od dawna czekają na centrum lekkoatletyczne. Tak miałby wyglądać obiekt. Fot Archiwum

RZESZÓW. Ministerstwo przejmie stadion Resovii, a prezesem klubu zostanie ktoś z PiS?

Mieszkańcy regionu od dawna czekają na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie. Inwestycja ma jednak wyraźnego pecha. Najpierw miasto nie mogło się dogadać z marszałkiem. Potem okazało się, że ministerstwo nie wyłoży reszty pieniędzy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zawieszona inwestycja może jednak ruszyć. Rozwiązaniem miałoby być przejęcie stadionu CWKS Resovii przez Ministerstwo Sportu, ułatwieniem zaś nowy prezes… z ramienia PiS.

Po wielu spotkaniach i dyskusjach radni sejmiku zarezerwowali środki finansowe na wsparcie budowy obiektu. Wcześniej 8 mln zł zarezerwowało również miasto Rzeszów. Ministerstwo Sportu obiecało wyłożyć na to zadanie 16 mln zł, jeśli miasto i województwo dołożą po 25 proc. Okazało się jednak, że nie ma ten cel funduszy. Projekt utknął w martwym punkcie. – Oczekujemy na decyzję Ministerstwa Sportu. Prowadzone są rozmowy. Ja też jako radny miasta wystosowałem apel do wszystkich parlamentarzystów z prośbą o pomoc w tej sprawie – mówi Witold Walawender z Rozwoju Rzeszowa, sympatyk i działacz CWKS Resovii.

Czy uchwała o przejęciu stadionu przez ministerstwo jest realna? –  Takie pomysły mogą się pojawiać. Ja bym poczekał jednak na ostateczną decyzję ministerstwa w tym zakresie i wtedy szukał optymalnego rozwiązania, które spowoduje, że centrum powstanie. Ono musi powstać, bo Rzeszów na to czeka – podkreśla radny PiS, Marcin Fijołek.

– Faktycznie mówi się o tym, że możliwe, żeby Ministerstwo Sportu przejęło w całości ten obiekt i wybudowało coś na skalę Centralnego Ośrodka Sportu nawet o wartości 150 mln. Coś się dzieje, ale na razie nie ma ani konkretnych pism, ani nie odbyły się żadne konkretne rozmowy – zaznacza radny Walawender.

Nie bez znaczenia mogą być poniedziałkowe wybory nowego prezesa klubu, który zastąpi Aleksandra Bentkowskiego. Nieoficjalnie wiemy, że rozważana jest kandydatura wysoko postawionego polityka PiS. – Szczerze mówiąc nic mi na ten temat nie wiadomo – zaprzecza radny Fijołek. Strategicznie byłoby to jednak idealne rozwiązanie. Ministerstwo zapewne bardziej zainteresowałoby się inwestycją, pieniądze by się znalazły, a lokalni politycy odtrąbiliby sukces. Pokazałoby to również, ile tak naprawdę może zdziałać prezydent miasta, któremu do tej pory nie udało się „zmotywować” resortu do działania. – Słyszy się, że niby prezesem ma zostać ktoś z tego czy innego ugrupowania, ale ja myślę, że to nie jest do końca tak. Przecież ani prezes ani ja – radny z klubu Rozwój Rzeszowa nie będę tam biegał. To jest dla młodzieży, dzieci – zaznacza radny Walawender. – Wydaje mi się, że ministerstwo nie znalazło środków i tu jest problem – mówi radny.

Wioletta Kruk

23
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
...JohnSceptykEskimosdat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
...
Gość
...

Poczytajcie na PZLA o drużynowych mistrzostwach Polski, lekkoatleci z Resovii zajęli 4 miejsce. Przegrywając z ekipami z Lublina, Białegostoku i Bydgoszczy (giganci lekkiej). A zostawiając 150 pkt niżej Łódź, Warszawę, Olsztyn, Radom…Czy ktoś z ratusza rozumie (zrozumie) co to za wyczyn i w jakich warunkach został wypracowany???

John
Gość
John

Wybory ,wybory ,głosujcie dalej na tego starego dziadka Ferenca, hihihi

hijena
Gość
hijena

znowu mój jak zwykle dogłębnie przemyslany wpis,poszedł do moderacji

hijena
Gość
hijena

WSZYSCY DO URN WYBORCZYCH! POGONIĆ Z RATUSZ TEGO TANDECIARZA I PRYMITYWNEGO PROPAGANDYSTĘ Z EPOKI WCZESNEGO GIERKA

Eskimos
Gość
Eskimos

Póki tow. Tadeusz-namiasta i nieudana kopia tow. Kruczka, będzie pełnił swoje obowiązki w mieście, żaden projekt związany z Resovią nie powstał i nie powstanie. Już jesienią będzie najlepsza sposobność aby odwrócić ten trend. Powodzenia!

dat
Gość
dat

Takie same zielone światło było dla Hali na Podpromiu. Urzędniki się bawią z takimi projektami, a nic z tego nie będzie,
Pzdr. A.

golwes
Gość
golwes

Pisowcy są jednak wredni i fałszywi.

Janek z Sianek
Gość
Janek z Sianek

Ja na wizualizacji widzę, że to kolejny stadion do piłki kopanej. Nawet boczne boisko wymalowane do tej gry. Lekkoatletom dostanie się bieżnia na otarcie łez.

Lucek
Gość
Lucek

To boczne boisko już istnieje ;) ale ktoś taki jak ty może mieć problemy w zorientowaniu takiego planu jak powyższy w terenie, więc rozumiem. Co do innych komentarzy mówiących o kiełbasie wyborczej – zgadzam się w 100%.. niestety ale tak samo jak wszystkie inne rządy, samorządy i wszyscy ci popaprancy, tak samo i pisowczyki wyłożą lache a Resovie po wyborach

resoviencis
Gość
resoviencis

Marcin Fijołek-radny PiS popiera tę inwestycję?!?!?! Buuuuuuuuhahahahahahahaha!!!!!!! Chyba kiełbasa przedwyborcza już mu się czkawką odbija i nie wie co pie…doli!!!!

zzz
Gość
zzz

Przecież ta wizualizacja napewno uwzględnia działki obok i nic nie trzeba wyburzać. Z drugiej strony i tak radni Pis powiedzą STOP!!!

rudy
Gość
rudy

Może zamiast centrum naczelnik miasta ma zamiar wybudować meczet dla islamskich emigrantów których chce ściągnąć do Rzeszowa.W Gdańsku 10 prezydentów z Związku Miast Polskich podpisało deklaracje o przyjęciu emigrantów z krajów islamskich.Według ankiety przeprowadzonej przez media pod 80 procent jest przeciwnych tej podpisanej dekaracji bowiem zagraża ona bezpieczeństwu mieszkańców miasta.

Endrju
Gość
Endrju

Obiecanki!!!!!! Skur……

panW
Gość
panW

Ta wizualizacja mówi wszystko. Kolejna ściema. Nie ma w tamtej okolicy tak rozległej działki, żeby zmieścić obiekty na wizualizacji. Chyba, że wyburzą osiedle, tory, drogi itd., haha ;) Niestety to wskazuje, że podane informacje są pod publiczkę. Może Tadek próbuje pozyskać głosy przed wyborami?

hijena
Gość
hijena

wystarczy wyburzyć pobliski kościół i miejsca pod budowę tej waznej inwestycji w ciul i jeszcze trochę

panW
Gość
panW

A który to niby ten pobliski kościół? Haha… przecież tam nie ma kościoła. Najbliższe są na Jałowego i Pleśniarowicza. Czyli bloki i szkoły po drodze też rozwalamy? :)

bolek donosiciel
Gość
bolek donosiciel

Oczywiście aby PIS miał gdzie ulokować swoje rodziny czytaj złodzieji

Majer
Gość
Majer

Jaki kościół masz na Pleśniarowicza?

Moher
Gość
Moher

To mi wygląda na jakąś obsesję. Skoro ludzie wybudowali kościoły tzn., że ich potrzebują. Przydało by się trochę tolerancji (sprawdź w słowniku co to słowo oznacza, bo ww współczesnej nowomowie znaczy coś zupełnie przeciwnego).

Sceptyk
Gość
Sceptyk

Moher: Dlatego trzeba było budować kościół na terenie szkoły? Wyp…..laj z taką tolerancją, bo najwyraźniej sam masz kłopoty ze zrozumieniem tego pojęcia.

Moher
Gość
Moher

Widzę, że muszę was wyręczyć: „Tolerancja – termin stosowany w socjologii, badaniach nad kulturą i religią. Słowo oznacza w tym kontekście „poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych”[1].”

Majer
Gość
Majer

Sceptyk jaki kościół na terenie szkoły, kościół (kaplica) został wybudowany wcześniej niż szkoła, coś Ci się chyba pomieszało, jak pisze Moher, to ludzie chcieli tu kościół, ta parafia została wydzielona z dotychczas istniejącej parafii Chrystusa Króla.

Adam
Gość
Adam

Baranie , gdzie tam jest kościół ? ,z tej niewiary powypadały ci ostatnie klepki w pustostanie.