Ziętara za Jancuskę!

PLH. Zaskakująca zmiana na trenerskiej ławce w Sanoku.

Po wtorkowym przegranym meczu z GKS-em Tychy, trener ekipy Ciarko PBS Bank Sanok Milan Jancuska podał się do dymisji, która została przyjęta. Jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Marek Ziętara. Zespół z miasta nad Sanem pod wodzą słowackiego szkoleniowca w tym sezonie odniósł sześć zwycięstw i poniósł cztery porażki.

52-letni Jancuska zespół z Sanoka objął przed sezonem 2010-2011 przechodząc z Podhala Nowy Targ (w 2010 roku doprowadził „Szarotki” do mistrzostwa Polski). W minionym sezonie z sanockim zespołem zdobył Puchar Polski, a ligowe rozgrywki zakończył na szóstym miejscu. W tym sezonie Jancuska miał poprowadzić zespół do kolejnego historycznego sukcesu czyli medalu. – Po wtorkowym meczu trener podał się do dymisji, a dzień później zostały podjęte decyzje – mówi prezes Ciarko PBS Bank, Piotr Krysiak i dodaje. – Rozstaliśmy się w zgodzie, za porozumieniem stron. Trener zachował się bardzo honorowo.

Asystent trenerem
Nowym szkoleniowcem sanockiego zespołu będzie dotychczasowy II trener 41-letni Marek Ziętara. Kto zatem będzie jego współpracownikiem? – Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że to powinno wyjaśnić się do czwartku – mówi prezes Krysiak. – Jest na razie pierwszy trener i to jest najważniejsze. Od dziś wszyscy mają czystą kartę i to od decyzji trenera zależeć będzie czy i w jakim wymiarze przydadzą się zespołowi.

Debiut w domu
Ziętara w roli pierwszego trenera zadebiutuje w najbliższy piątek w swoim rodzinnym mieście Nowym Targu (mecz z Podhalem będzie rozegrany awansem z 21 października.). – Będzie to mój pierwszy sezon na stanowisku pierwszego trenera, bowiem do tej pory pracowałem jako asystent – mówi Marek Ziętara i dodaje. – Zadebiutuję w mieście gdzie się urodziłem, gdzie mieszkam. Będzie na pewno sporo nerwów, ale podjąłem się wyzwania i mam nadzieję, że drużyna mi zaufa. Na pewno potrzebuję trochę czasu, bo wszystko dzieje się bardzo szybko. Na pewno nie będzie żadnej rewolucji, ani gwałtownych ruchów w kadrze – zapewnia Marek Ziętara.
Nowy szkoleniowiec w przeszłości był napastnikiem Podhala Nowy Targ i Cracovii. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 123 mecze, zdobył 20 goli. Karierę zakończył przedwcześnie, w wieku 25 lat, ze względu na kontuzję. Po zakończeniu kariery trenował SMS Nowy Targ, SMS Gdańsk i drużynę juniorów SG Cortina. Od listopada 2008 roku był asystentem Milana Jancuski w Podhalu Nowy Targ, natomiast od kwietnia 2010 roku był II trenerem sanockiej drużyny.

Rafał Myśliwiec

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.