Zima sroga, a praca na stadionie wre

Choć do zakończenia prac zostało jeszcze trochę czasu, to już dziś nowy mielecki stadion prezentuje się efektownie. Fot. Autor

MIELEC. Mimo niesprzyjającej aury, nie maleje tempo prac przy przebudowie stadionu Stali.

Na trybunie wschodniej (od ul. Solskiego) trwają roboty w pomieszczeniach dla sportowców i pawilonach handlowych: instalacje, tynki, wentylacja, okładziny i malowanie. Do wykonania zostały m.in.: elewacja trybun, montaż krzesełek, a także dokończenie budowy chodników.

Praca wre także na trybunie zachodniej, m.in. przy: zadaszeniu trybun, tynkach i posadzkach na salach do uprawiania lekkoatletyki. – Zakończono prace przy oświetleniu stadionu – informuje prezydent Janusz Chodorowski (69 l.). – Gotowa jest już również płyta główna boiska, w tej chwili trwają tam zabiegi pielęgnacyjne. Wykonane jest podłoże pod bieżnię, nawierzchnia tartanowa zostanie położona wtedy, kiedy warunki na to pozwolą.

Przebudowa stadionu to największe przedsięwzięcie miasta od lat. Koszt inwestycji, której wykonawcą jest warszawska firma Tamex, znacznie przekracza 40 mln zł, w tym roku ponad 13 mln zł. Nowy stadion ma być oddany do użytku pod koniec br.

pg

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
slonik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
slonik
Gość
slonik

Praca „wre” …. ponieważ ta trybuna miała być oddana do użytku wiosną 2012 r.! Prawie rok opóźnienia …. rekord po mielecku. Po oddaniu inwestycji trzeba będzie znów remontować wszędzie tam gdzie na mrozie „klejono” glazurę, ściany, podłogi …