Zimny prysznic od prezydenta

Kurtyna będzie ustawiona przez najbliższe dni, dopóki temperatura nieco nie spadnie.Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Zimny prysznic na środku Rynku i to zupełnie za darmo.

Prezydent Tarnobrzega zafundował mieszkańcom miasta zimny prysznic. Od trzech dni na głównym placu miasta działa tzw. kurtyna wodna, w której można się schłodzić podczas niesłabnących upałów. Pomysł podoba się nie tylko dzieciom.

Już ponad tydzień w Tarnobrzegu temperatura w dzień nie spada poniżej 30 stopni. Najlepszym sposobem na schłodzenie się w te upalne dni jest kąpiel w Jeziorze Tarnobrzeskim i sposób ten wybierają codziennie tysiące mieszkańców regionu. Dla tych jednak, którzy nie mogą sobie pozwolić nawet na krótki wypad, magistrat przygotował miłą niespodziankę.

Dzięki Tarnobrzeskim Wodociągom i Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu już w miniony piątek na tarnobrzeskim rynku pojawiła się kurtyna wodna, czyli nic innego jak zimny prysznic.

– Upały się utrzymują i dają się we znaki wszystkim, dlatego chcemy dać trochę ochłody tarnobrzeżanom – tłumaczy Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega. – Kurtynę ustawiliśmy w miejscu, gdzie przemieszcza się najwięcej osób, aby jak najwięcej z nich mogło skorzystać z mgiełki wodnej – dodaje.

mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
czacza
czacza
8 lat temu

I nie chodzi tutaj o buty do gry w piłkę nożną lecz o masakryczne zatwardzenie na drogach w godzinach szczytu gdzie temperatura wewnątrz samochodu sięga nawet 50stopni! Ale co tam Rysiek buduje molocha a Tadek pierwsze w Polsce rondo dla pieszych i to jest najważniejsze.

czacza
czacza
8 lat temu

A tym czasem w Rzeszowie prezydent miasta oraz Ryszard P. zafundowali mieszkańcom korki.