Zła wiadomość dla pasażerów MPK – podwyżka cen biletów jest tylko kwestią czasu

- Będziemy się starać przekonać radnych, aby przyjęli uchwałę podnoszącą ceny biletów - mówi Łukasz M. Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Fot. Autor

RZESZÓW. Od kiedy bilety będą droższe?

– Podwyżka cen biletów jednorazowych ma spowodować, że pasażerowie będą chętniej sięgać po bilety miesięczne – tłumaczy Łukasz M. Dziągwa, szef Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Czy to konieczne? Zdaniem zarządu transportu tak. Zdaniem pasażerów to kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy z ich kieszeni.
Miasto chce, aby bilety jednorazowe kosztowały nie 2,40 zł a 2,80 zł (bilet normalny), bilety studenckie – 1,40 zł (obecnie 1,20 zł), a bilety szkolne – 1,70 (obecnie 1,35 zł).

Zarząd transportu miejskiego przygotował uchwałę na wtorkową sesję rady miasta. Jednak radni uznali, że dokumenty dotarły do nich za późno i nie będą decydować o tak ważnej kwestii w ostatniej chwili, bez przygotowania. Wniosek został odrzucony. Sprawa ma wrócić na kolejną sesję, czyli 28 sierpnia.

Jeśli uchwała przejdzie, to czy podwyżka będzie obowiązywać już od rozpoczęcia roku szkolnego? – Na pewno we wrześniu ani w październiku ceny się nie zmienią – zapewnia Łukasz M. Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Coś za coś

– Bilety jednorazowe zdrożeją, ale za to obniżone zostaną ceny biletów miesięcznych. Te ostatnie są adresowane głównie do osób stale korzystających z publicznych środków transportu. Kupowanie miesięcznych biletów musi się im opłacać – wyjaśnia Dziągwa. Chodzi o to, żeby pasażerom nie opłacało się kupować biletów jednorazowych. – Obecnie za bilet miesięczny kosztuje 50-krotnośc biletu jednorazowego, a chcemy obniżyć ten próg do 30-35-krotności – dodaje Dziągwa.

Obniżone zostaną ceny biletów miesięcznych. Bilet trasowany, czyli na jedną linię, będzie kosztował 70 zł (a nie 78 zł). Studenci za taki bilet zapłacą o 4 zł mniej niż dotychczas, czyli 35 zł, a uczniowie – 42 zł zamiast 46 zł.

***

Z jednej strony miasto chce, żeby ludzie przesiadali się do autobusów, a z drugiej strony planuje podnoszenie cen biletów. Logicznym jest, że jeśli chce się to osiągnąć, to trzeba ceny obniżać. A ta podwyżka będzie trzecią w tym roku!

Ewelina Nawrot

do “Zła wiadomość dla pasażerów MPK – podwyżka cen biletów jest tylko kwestią czasu”

 1. pasażer

  Nie każdy korzysta codziennie z MPK i to oni odczują podwyżkę .Ale jest jeszcze jedna komunikacja to konkurencja gminno-miejska tzw. ,,MKS” i mając wybór przejechania np.od ul. Marszałkowskiej do Rejtana za 2.40 lub 2.80 to wybór zostaje oczywisty ale ZTM (miasto) ma to w d…e!!!

 2. zombi

  Patrząc na fotkę tego kolesia widać na twarzy tylko samozachwyt z powodu podjetej decyzji.w perspektywie podwyzka i tak nie niskich zarobków.Bilety muszą iść w gory ,bo ze sprzedaży ich trzeba utrzymać dwie firmy.Ot,co.

 3. eko ludek

  Chyba poszaleli!!! Jeżdżę komunikacją miejską bardzo często ale różnymi trasami, chyba kogoś pogięło że na każdą inną trasę będę kupować miesięczny, albo kupie miesięczny na jedną a za resztę będę płacić jak za zboże. A taki haracz za bilety to lekka przesada, trzeba będzie się na samochód przesiąść z powrotem a miał człowiek dobre chęci żeby dbać o środowisko i korzystać z MPK.

 4. Stefan

  Samorządy przyzwycziły się żyć za unijne pieniądze po bizantyjsku, więc jak kasy brakuje będą golić nas do gołej skóry. W planach podatek katastralny, podatek od wody deszczowej odprowadzanej do kanalizacji, opłata dla właściciela działki za dostęp do drogi lub wybudowanie chodnika. Opłatom nie bedzie końca dopóki się nie wypipszy polityków i do rady oraz na prezydenta nie wybierze bezpartyjnych, którzy ukrócą koszty urzędnicze i bedą dobrymi gospodarzami. Nie zapomnijcie tylko o tym przy nastepnych wyborach i nie wybierzcie znowu jakiś Fiołków, Niewczasów, Wywrockich, Kazimierczak, Deców i innych z tego Mapet show.

 5. Piotr

  Gdzie bilety np:10 ,20 dniowe czy takie na dwa tygodnie? Dlaczego nie mogę kupić biletu od np:5 do 4 następnego miesiąca , tylko od 1 do ostatniego? W Maju bilet miesięczny mozna było kupić dopiero 6 go bo wszystkie punkty były zamknięte.Sa ferie,wypadnie choroba czy urlop i już nie opłaca się kupować miesięcznego ,a alternatywa 7 dniowego to zbyt mało.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.