Złap pirata aparatem

- Wśród kierowców wszystkich pojazdów są ludzie nadużywający wolności na drogach - stwierdza Dariusz Talipski, motocyklista ze Stalowej Woli.

STALOWA WOLA. Gdy wysoka temperatura grzeje kask, to niektórzy motocykliści szaleją. Powstrzymać ich ma obywatelskie rejestrowanie ekscesów.

Policjanci znaleźli nowy sposób na drogowych piratów. Mundurowi proszą o zdjęcia lub filmy z wyczynami domorosłych kaskaderów i obiecują, że każdy zarejestrowany przypadek zostanie dokładnie zbadany. Choć stróże prawa kładą akcent na motocyklistów, to liczą też na fotki i filmy z samochodami. Wystarczy takie przesłać na adres rd.stalowa@podkarpacka.policja.gov.pl a resztą zajmą się policjanci.

„Palenie gumy” jest już czymś normalnym na drodze – co gorsza, odbywa się to często na drogach osiedlowych. Normalnym zjawiskiem na drogach jest też wyprzedzanie “na trzeciego” przez motocykl, szpanerska jazda na jednym kole, a czasami nawet jazda pod prąd, bo jednoślad wszędzie się zmieści, a policjanci nie zawsze patrolują drogi na swoich hondach. Dlatego proszą o pomoc świadków ekscesów z udziałem motocyklistów.

- Wśród ogromnej rzeszy wzorowych motocyklistów zdarzają się “czarne owce”, które psują opinię pozostałym – mówi asp. szt. Andrzej Walczyna z policji w Stalowej Woli. – Ponosi ich wyobraźnia i za nic mają przepisy ruchu drogowego. Niejednokrotnie prowadzi to do tragedii.

Kto łamie prawo, jest przestępcą
Żeby tym ostatnim zapobiec, policja apeluje o rejestrowanie w formie elektronicznej dostrzeżonych przypadków łamania zasad ruchu drogowego. Nie tylko przez motocyklistów, bo kierowcy dwuśladów też nie zawsze są bez winy. W Internecie jest przynajmniej kilka stron ze zdjęciami źle zaparkowanych pojazdów, bądź filmami z wyczynami tak motocyklistów jak i kierowców samochodów. Policjanci chętnie do nich zaglądają i robią z nich użytek. Teraz mają dostawać na swoją skrzynkę mailową bezpośrednie dowody niebezpiecznej brawury i obiecują, że każdy wykorzystają.

Jerzy Mielniczuk

do “Złap pirata aparatem”

 1. Bouslaw

  Kto łamie prawo, jest przestępcą .
  PRZEBIEGŁY BIEGŁY, Przebiegla mgr.adwokat, Przebiegla Bronislawa B.
  Zanim Boguslaw Jan Biedrzyński z Dolnego Śląska się rozwiódł, wybudował dom.
  -Z najlepszych materiałów, przecież miałem tam mieszkać do końca życia- ciurkiem wymienia nazwy. Chałupa stoi pod Bolesławcem na wielkiej działce ze starymi drzewami. Biegła oszacowała wartość nieruchomość na 347 tys. zł.
  -Stanowczo za dużo- stwierdziła kobieta, która zamierzała męża spłacić.
  -Przecież na posesji jest słup, a to zmniejsza wartość nieruchomości- podniosła.
  -Tam żadnego słupa nie ma- zdumiał się Biedrzyński.
  Sąd Rejonowy w Bolesławcu wyznaczył nowego biegłego, Jerzego Karpinskiego z Jeleniej Gory
  który uznał, że tak czy siak chałupa jest warta dużo mniej, niż stwierdził pierwszy biegły, bo jedynie 212 tys. 700 zł.
  Protesty Biedrzyńskiego spowodowały, że sąd w Jeleniej Górze kazał sporządzić opinię uzupełniającą. Nieruchomość podrożała o parę groszy. Za to operat zyskał na wiarygodności, że ho.
  Biegły pofatygował się do kilkunastu podobnych budynków, które niedawno zmieniły właściciela.
  - Poszły za porównywalne pieniądze, więc taka jest cena rynkowa nowych domów w tej części Polski- ustalił. Sąd kupił argumentację, wyrok się uprawomocnił, Biedrzyński dostał za dorobek życia 110 tys. zł z grosikami i musiał zapłacić biegłemu za jego trud 1200 zł.
  -Jeśli za cenę mieszkania w rozpadającym się familioku pod Katowicami można kupić na Dolnym Śląsku willę z widokiem na góry, trafiłem na złotą żyłę- pomyślał.
  Wynajął detektywa.
  -Sprawdź nieruchomości, do których biegły porównał mój dom- polecił.
  -To jest lipa- rozwiał złudzenia detektyw.
  –9 domów, na które powołuje się biegły zupełnie nie przypomina pańskiego.
  Jest tam dom w budowie, bliźniak, chałupa do remontu z 1846r., budynek formalnie nie będący mieszkalnym, pole łopianu…
  On w ogóle nie oglądał nieruchomości, na które się powołał!- ocenił.
  –Dom z Kraśnika jest najbardziej podobny, biegły twierdzi, że poszedł za 220 tysięcy- wskazał.
  Biedrzyński skontaktował się z właścicielem.
  –Ależ skąd, za dom zapłaciłem 390 tysięcy- odpowiedział na piśmie.
  Biedrzyńskiego wynajął trzech nowych biegłych.
  -Pana dom jest wart:
  -390 – wyliczył pierwszy.
  -420 tysięcy- ustalił drugi.
  -430 tys. zł- stwierdził trzeci.
  -Zostałem zrobiony na 100 tys. zł- policzył Biedrzyński i poszedł do prokuratury.
  Nie uzyskał nic. –Tu nie ma przestępstwa- usłyszał.
  Sąd Rejonowy w Bolesławcu oddalając skargę Biedrzyńskiego na postanowienie prokuratury wyłuszczył, że oczekiwania, które mamy wobec biegłych drastycznie różnią się od obowiązującego stanu prawnego.
  Obywatele przywiązują się nadmiernie do art. 233 par. 4 KK, który pozwala przedstawiającego fałszywą biegłego opinię posadzić na 3 lata.
  -O, jest paragraf!- cieszą się i lecą do prokuratora.
  Nie zastanawiają się, co znaczy „opinia fałszywa”. Kombinują, że wystarczy, jak jest nieprawdziwa.
  A to błąd. Biegły może w majestacie prawa uznać, że czarne jest białe.
  Ma taką a nie inną wiedzę oraz doświadczenie życiowe. Nikt nie ukaże go za to, że wiedza jest niewystarczająca. A także za niechlujstwo i zaniechania.
  „Z żadnych przepisów, które dotyczą sposobu prowadzenia wyceny nieruchomości nie wynika obowiązek przeprowadzania oględzin nieruchomości, które są wykorzystywane do porównania”- skwitował obowiązujący stan prawny sędzia Daniel Strzelecki z Boleslawca , powołując się na ustawę o gospodarce nieruchomościami oraz stosowne rozporządzenie Rady Ministrów. http://youtu.be/iiv7Teeg_sM
  http://www.yelp.pl/biz_photos/przedsi%C4%99biorstwo-wielobran%C5%BCowe-kon-bud-jerzy-karpi%C5%84ski-jelenia-g%C3%B3ra?select=1h0yJ69Fk7BevMc5gqG75g#PHevcvxX7OYrTEZGFE0DvA
  http://ocenyfirm.com/biz/karpinski-jerzy-przedsiebiorstwo-wielobranzowe-kon-bud-jerzy-karpinski-jelenia-gora,220675#photos
  http://www.aferyprawa.eu/Wyceny/Jelenia-Gora-Rzeczoznawca-Sadowy-Jerzy-Karpinski-dopuscil-sie-przestepstwa-przy-wydaniu

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.