Złapana na jeździe po pijaku dwa razy jednego dnia

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali kobietę, która w ciągu jednego dnia dwukrotnie kierowała samochodem, będąc pod wpływem alkoholu. 35-latka za pierwszym razem miała w organizmie 2 promile alkoholu, a za drugim 0,72 promila.

– Policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce zdarzenia, do którego doszło na parkingu, przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że 35-letnia mieszkanka Tarnobrzega, kierując osobowym audi, cofając najechała na zaparkowanego citroena, w którym siedziały dwie kobiety. Okazało się, że kierująca audi jest pijana. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2 promile – relacjonuje podinsp. Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej Policji.

Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, ona sama i jej dziecko trafili pod opiekę rodziny. Za spowodowanie zagrożenia poza drogą publiczną, 35-latka została ukarana mandatem. Kobieta została również poinformowana o konsekwencjach karnych kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Jak się okazało kilka godzin później, nie była to jedyna interwencja wobec tej kobiety w minioną sobotę.

– Tego samego dnia, około godz. 22.30, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że kobieta kierująca osobowym audi może być pod działaniem alkoholu. Do zdarzenia miało dojść w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza, Zamkowej i Chrobaka w Tarnobrzegu. Szybko okazało się, że pojazdem kierowała ta sama kobieta, która brała udział w zdarzeniu na parkingu. Jak tłumaczyła policjantom, zabrała z domu zapasowe kluczyki do pojazdu i pojechała szukać swojej matki. Policjanci ponownie zbadali jej trzeźwość. Badanie wykazało 0,72 promila alkoholu.

Tym razem kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. W poniedziałek policjanci przedstawili 35-latce dwa zarzuty, do których się przyznała. Za popełnione czyny kobieta będzie odpowiadać przed sądem. Grozi jej kary pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 mrok

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gienia
Gienia
6 dni temu

2 promile na Podkarpacie to chyba nie dużo? ;)

hijena
hijena
5 dni temu
Reply to  Gienia

europejskie normy poziomu alkoholu we krwi nie dotyczą Polaków i Ruskich

he he he
he he he
6 dni temu

A mogli złapac ją trzeci raz ?
MOGLI !

hijena
hijena
8 dni temu

patrzcie cioty jak to robią kobitki