Zlikwidują wszystkie szkoły i przedszkola?

Stefan Gancarz, radny gminy Raniżów: - Zaraz po upadku PRL padła propozycja stworzenia dwóch ośrodków oświatowych w gminie, na zasadzie “północ – południe”. Nie zgodzili się na to jednak mieszkańcy. Może gdyby wyrazili zgodę, dziś inaczej wyglądałaby sytuacja w naszej oświacie. Fot. Autor

RANIŻÓW. Likwidacja szkoły w Posuchach, przekształcenie wszystkich przedszkoli w stowarzyszenia, bądź zmniejszenie klas w podstawówkach w Staniszewskiem i Zielonce – te propozycje wójta Daniela Fili, dotyczące reformy oświaty w gminie Raniżów, wywołują negatywne emocje u mieszkańców.

Do mało kogo trafiają argumenty urzędników, że w szkołach z roku na rok maleje liczba dzieci, a nauczycieli wręcz przeciwnie.

Tymczasem wśród radnych pojawia się radykalna propozycja zmian w oświacie pod nazwą “północ-południe”. Chodzi o likwidację… wszystkich szkół i przedszkoli na terenie gminy i stworzenie dwóch ośrodków oświatowych, w Woli Raniżowskiej i Raniżowie.

– Zaraz po upadku PRL padła taka propozycja. Nie zgodzili się jednak na to mieszkańcy. Gdyby wyrazili zgodę, może finanse naszej gminy wyglądałyby inaczej – mówi Stefan Gancarz, radny z Porąb Wolskich. W podobnym tonie wypowiada się Edward Pruś, radny z Woli Raniżowskiej. – Myślę, że reforma szkół pod hasłem “północ i południe” rozwiązałaby problem, który jest obecnie w naszej oświacie – uważa Pruś.

pg

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
totekstarszydzieckokikut Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
totek
Gość
totek

bedzie picie z Gitkiem i jego przydupasami….

starszy
Gość
starszy

Wójt robi w sobotę imprezę na Woli Raniżowskiej podoobno w remizie. Szkoły likwiduje a gorzałę kupuję. Szok!!!!!!!!

dziecko
Gość
dziecko

Stefan – specjalista od oświaty :)

kikut
Gość
kikut

zlikwidowac wzystkie szkoły w gmin ie…po co one są potrzebne. Oszczedniosci przeznaczyc na zatrudnianie swoich pupilkoó przez wójta. młodzi alkoholicy koledzy wójta przeciez musza miec pracy.. ciekawe czy dalej parcuje sekretarka wójta co lubi sobie wypić??