Złoci resoviacy i mielczanin

Trzy złote medale zdobyli młodzi reprezentanci CWKS Resovii, a jeden LKS-u Stali Mielec podczas mistrzostw Polski do lat 20. W sumie Podkarpacie może pochwalić się jedenastoma krążkami (4 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe).

Oliwer Wdowik (CWKS Resovia) zdobył dwa złote medale. W biegu na 100 metrów wygrał z nowym rekordem życiowym 10.45. Skład podium uzupełnili: Jakub Pietrusa (10,51) i Szymon Szachniewicz (10,59). Aż pięciu zawodników w finale A ustanowiło rekordy życiowe. Wdowik był również najlepszy na dystansie 200 metrów. Podopieczny trenera Janusza Mazura z czasem 21,59. W konkurencji skoku wzwyż Wiktora Miąso (CWKS Resovia) Resovii obroniła mistrzowski tytuł. Skok na wysokość 1,76 m dał jej złoty medal. Wprawdzie zawodniczka Resovii, trenowana przez Michała Tittingera, skoczyła o 4 cm niżej niż na ostatnich mistrzostwach, ale mimo wszystko pozwoliło jej to obronić tytuł. Srebro wywalczyła Julia Słocka (1,74), a brąz Julia Moszura (1,70). W konkurencji rzutu młotem złoto zdobył Dawid Piłat (LKS Stal Mielec) z wynikiem 72,83, wyprzedzając Tomasza Ratajczyka (MUKS Park Zduńska Wola) – 71,32, a brąz Paweł Misiaszek (LLKS Pomorze Stargard) – 68,57. Srebrny medal w skoku w wzwyż zdobył Marcin Jachym (CWKS Resovia) z wynikiem 2,11, wyprzedzając Jakuba Hołuba (AZS UMCS Lublin) – 2,05. Złoto wywalczył z wynikiem 2,11 Mateusz Kołodziejski (CWKS Resovia). W chodzie na 10 000 metrów brąz zdobyła Anna Zdziebło (LKS Stal Mielec) – młodsza siostra Katarzyny, mistrzyni Polski seniorek z Włocławka – uzyskała 55:02.42. Rekord życiowy czasem 53:53.95 ustanowiła złota medalistka Patrycja Oller, a druga była Kinga Waleriańczyk (54:08.15). Srebro w trójskoku zdobył Kamil Wąż (LKS Stal Mielec) z wynikiem 14,78. Mistrzem Polski został Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie) – 15,17, a trzecie miejsce zajął Filip Cetlicer (MKS Aleksandrów Łodzki) – 14.73. W finale na 200 metrów kobiet srebro zdobyła Justyna Zwolińska (Victoria Stalowa Wola) – 24,61, a brąz Alicja Struzik (LKS Stal Mielec) – 24,67. Mistrzynią Polski została natomiast Nikola Chorowska (WM LKS Nadodrze Powodowo) – 24,31. Oliwer Wdowik (CWKS Resovia) zdobył dwa złote medale MPU20.