Złodzieje i oszuści przed świętami nie próżnują

Fot. KPP Jarosław

GMINA RADYMNO. W okresie przedświątecznym szczególnie trzeba uważać na złodziei i oszustów. Licząc na zaabsorbowanie świąteczni przygotowaniami swych ofiar nie mają oni skrupułów, by sięgnąć po cudzą własność wykorzystując nieuwagę właściciela.

Przekonała się o tym 72-letnia mieszkanka gminy Radymno. Kobieta na około pół godziny opuściła dom i wyszła do pomieszczenia gospodarczego nakarmić zwierzęta. Nie zamknęła przy tym drzwi od mieszkania, bo uważała, że ma je na oku. Była w błędzie – gdy jakiś czas po powrocie do domu zajrzała do „barku”, odkryła brak ponad 400 złotych, które tam trzymała.

Policja ustaliła, że do sąsiadki okradzionej 72-latki tego samego dnia dobijały się jakieś dwie nieznane jej młode kobiety. Ta im jednak nie otworzyła i prawdopodobnie dzięki temu uniknęła kłopotów.

Policja przestrzega szczególnie osoby starsze i mieszkające samotnie przed pozostawianiem bez zamknięcia i opieki swoich rzeczy i pieniędzy, a także wpuszczaniem do domu obcych. Radzi też nie korzystać z „okazji”, gdy ktoś oferuje nam towary po bardzo atrakcyjnej cenie, albo podpisanie pozornie bardzo korzystnej umowy np. dotyczącej pożyczki.

emka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o