Złodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku

Fot. Archiwum

JASŁO. Policjanci  zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei paliwa. Mężczyźni próbowali ukraść olej napędowy z baku samochodu ciężarowego.

W minioną niedzielę kwadrans przed godz. 23. uwagę policjantów patrolujących teren Jasła zwrócił stojący w zaroślach przy ulicy Niegłowickiej samochód na gorlickich numerach. W pojeździe nie było nikogo. Na tylnym siedzeniu znajdował się plastikowy kanister na paliwo. Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić pobliski teren. Gdy podeszli do zaparkowanego w pobliżu ciężarowego volvo zobaczyli, że korek wlewu paliwa jest uszkodzony, a obok baku pojazdu stoją dwa plastikowe zbiorniki.

Policjanci sprawdzając pozostałą część placu, na którym zaparkowana była ciężarówka, zauważyli stojącego w pobliżu młodego mężczyznę. Gdy  podeszli bliżej, młody człowiek  zaczął uciekać. Po chwili został zatrzymany. Okazało się, że stał na czatach. Miał ubezpieczać kolegę, który usiłował ukraść paliwo. Drugi z mężczyzn, gdy spostrzegł mundurowych również rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu trafił w ręce wezwanych na miejsce policjantów z wydziału kryminalnego.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Okazali się nimi 19 i 26-letni mieszkańcy Gorlic. Starszy z zatrzymanych ma na swoim koncie więcej tego rodzaju przestępstw.

Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem. Przyznali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu wykonania kary na okres próby 3 lat. Zatrzymany 26-latek wkrótce odpowie również za pozostałe kradzieże.

pad, KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.