Złośliwa mutacja dwóch bakterii wciąż zabija!

Objawami zakażenia EHEC jest biegunka lub krwawa biegunka oraz duże osłabienie, a więc objawy podobne do zatrucia pokarmowego

EUROPA. Nowe fakty w sprawie EHEC, który spowodowała już 17 zgonów i 1500 zachorowań w Europie.  Jest nieznaną dotąd mutacją dwóch bakterii ze szczepu escherichia coli.

Taką informację podała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) po badaniach genetycznych nowego zarazka. – Jest to unikalny szczep, którego nigdy wcześniej nie wyizolowano u pacjentów – powiedział Hilde Kruse z WHO. – Szczep ten ma różne cechy, które czynią go bardziej złośliwym i toksynogennym.

Jak na razie w całej Europie nową pałeczką coli zostało zakażonych 1500 osób. 356 nowych zakażeń miało miejsce w środę. W wyniku zarażeń bakterią zmarło 17 osób, 16 w Niemczech i jedna w Szwecji. 7 nowych przypadków zachorowań odnotowano też w Wielkiej Brytanii.

Więcej w Super Nowościach

Onet.pl, tvn24.pl, ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 lat temu

nasuwają się dywagacje- dlaczego akurat w mieście portowym/ czy nie został skądś przywleczony w kontenerze samoistnie czy celowo/ – może pracowało nad tym tajne laboratorium i bakteria czmychnęła – może celowo została rozprowadzona i teraz ci co ją „uruchomili” patrzą co się dzieje- może jest po prostu testowana na populacji ludzkiej ,celem sprawdzenia wydolności organizmów- czy człowiek sam „wyprodukuje” anty geny i ile to potrwa.- nie takie rzeczy robią w tajnych laboratoriach – podobnie było w lach 1950 ze zmutowaną pszczołą w Brazylii która uciekła z laboratorium , czy nie tak znowu dawno z ebolą.