Zlot morsów nad Tarnobrzeskim

1. Przygodę z morsowaniem zaczęło w Tarnobrzegu kilku zapaleńców, teraz do Klubu należy już około 40 osób. Fot. Bogdan Myśliwiec (3)

TARNOBRZEG. Blisko 40 morsów na pierwszym zlocie miłośników kąpieli w lodowatej wodzie.

17 lutego nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbył się pierwszy zlot miłośników hartowania ciała i ducha w lodowatej wodzie. Klub Body Mors zaraził tym ekstremalnym hobby już blisko 40 mężczyzn i kilka kobiet.

To było rekordowe nurkowanie morsów w Jeziorze Tarnobrzeskim, które odkryte zostało dla miłośników zimnych kąpieli ponad rok temu. Od tamtego czasu morsy i foczki – bo tak mówi się o kobietach, którym niestraszne zimne kąpiele, nurkowali już w tarnobrzeskim akwenie kilkanaście razy, w niedzielę urządzili pierwszy zlot.

Spotkania morsów nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbywają się w okresie zimowym co dwa tygodnie i zawsze zaczynają się od krótkiej rozgrzewki. Ubrani jedynie w stroje kąpielowe, czapki i rękawiczki twardziele i twardzielki przebiegają krótki dystans wzdłuż jeziora, a potem na raz wskakują jakby nigdy nic do wody, której temperatura nie przekracza 1-2 stopni powyżej zera.

Na niedzielny zlot przybyło do Tarnobrzega około 40 morsów, w tym kilka kobiet.

Morsowanie dzięki Klubowi Body Mors stało się w Tarnobrzegu oraz okolicznych miejscowościach bardzo popularne.

mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o