Zlot terenówek w Osieku

Fot. Archiwum

OSIEK JASIELSKI. Bracia Chochołkowie kolejny rok z rzędu nie dali szans swoim rywalom i stanęli na najwyższym stopniu podium Zlotu Samochodów Terenowych 4×4.

Startujący nissanem patrolem Waldemar Chochołek (kierowca) i Grzegorz Zagórski (pilot) wygrali w klasyfikacji sportowej, natomiast Marek Chochołek (kierowca) i Daniel Witusik (pilot) w klasie turystycznej. Obydwie załogi reprezentowały Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego (sekcja „Traper”), który zwyciężył w klasyfikacji klubowej Zlotu.

W klasie samochodów ciężarowych tryumfowali: Rafał Bieryt (kierowca) oraz Stefan i Piotr Bieryt (pilot), jadący charakterystycznym żółtym MAN-em – jedynym tego typu pojazdem biorącym udział w jubileuszowej edycji zlotu samochodów terenowych 4×4.
W sumie sklasyfikowano trzydzieści dwie załogi (reprezentanci siedmiu klubów oraz zawodnicy niezrzeszeni), którzy przyjechali do gminy Osiek Jasielski z terenu południowo-wschodniej Polski.

Bazą wypadową była remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim, natomiast rywalizacja o punkty wliczane do końcowej klasyfikacji w malowniczo położonych, nie dostępnych na co dzień dla kibiców i sympatyków sportów motorowych, odbywała się kilka kilometrów dalej na terenach żwirowni w miejscowości Załęże.
panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów samochodów terenowych.

– W pierwszy dzień odbyły się dwa przejazdy na czas w klasie sportowo-turystycznej oraz jeden przejazd w trudnym terenie na trasie turystyczno-przeprawowej – mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. – Natomiast w drugim dniu przeprowadziliśmy dwa przejazdy na czas w klasie sportowo-turystycznej. Suma punktów ze wszystkich startów została wliczona do końcowej klasyfikacji Zlotu.

Nad całością organizacji oraz bezpieczeństwem uczestników i kibiców, którzy tak licznie przybyli dopingować zawodników, czuwali działacze Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego oraz strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim, Załężu i Świerchowej.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments