Złoto i srebro dla Korneli

Fot. Archiwum zespołu

Podwójny sukces na mistrzostwo i wicemistrzostwo świata.

Najstarsza grupa Korneli wróciła z Mistrzostw Świata Jazz Dance w Mikołajkach. Dziewczęta zdobyły złoty medal w kategorii tanecznej mini formacji dorosłych oraz srebrny medal w formacji dorosłych. Pokonały ścisłą światową czołówkę zespołów m. in z: Południowej Afryki, Norwegii, Rosji, Słowenii, Kanady, Niemiec, Czech. W Mistrzostwach uczestniczyło ponad 20 krajów z całego świata.

To było świetne podsumowanie sezonu tanecznego. W roku 2011r. Kornele zdobyły 12 medali tylko na światowych i ogólnopolskich imprezach: 4 złote medale, 2 srebrne i 6 brązowych w tym mistrzostwo świata, dwa wicemistrzostwa świata i dwa brązowe medale zdobyte w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Zespół działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, choreografami Korneli są Marta Mucha oraz Magdalena Mucha a współpracują Agnieszka Wójcik- Dziadosz oraz Jarosław Babula.

– W przyszłym roku Mistrzostwa Świata w Jazzie odbywać się będą we Frankfurcie, na które już dziś mamy otwartą drogę z zielonej karty – mówi Magdalena Mucha.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments