Złoty chłopak z tego Michała Tuska

TRÓJMIASTO. Syn premiera, będąc jeszcze dziennikarzem, nawiązał współpracę z Amber Gold.

Michał Tusk (syn premiera) pracował jako PR-owiec linii lotniczej OLT (należały do Amber Gold) i jednocześnie był dziennikarzem „Gazety Wyborczej” – podaje najnowszy tygodnik „Wprost”.

Autorom artykułu „Złoty syn premiera Tuska” Michał Tusk mówi m.in., że ojciec przestrzegał go przed współpracą z OLT i że się nie posłuchał. Chciał iść własną drogą. Niezależnie od ojca. Narobił problemów i sobie, i premierowi. „Napiszcie, że jestem debilem” – prosi Michał Tusk w rozmowie z Sylwestrem Latkowskim i Michałem Majewskim.

Sam pisał odpowiedzi
Michał Majewski i Sylwester Latkowski napisali, że Michał Tusk rozpoczął pracę PR-owca linii lotniczej należącej do Amber Gold jeszcze w czasie, gdy był dziennikarzem „Gazety Wyborczej Trójmiasto”. Tygodnik podaje, że Tusk jako dziennikarz zadawał pytania dyrektorowi OLT Jarosławowi Frankowskiemu, na które potem sam pisał odpowiedzi, jako doradca tegoż dyrektora.

Pytany dziś przez „GW” o rozmowę z dyrektorem Frankowskim odpowiada: „Nie było tak, że ułożyłem wszystkie pytania. Dałem innemu dziennikarzowi swoje propozycje pytań, a on zredagował swoje i dołożył nowe wątki. Później przygotowałem propozycje odpowiedzi i wysłałem to do dyrektora Frankowskiego. Zdaję sobie sprawę z tego, że to może wyglądać nieprofesjonalnie, ale ostatecznym autorem był podpisany dziennikarz”.

Wyborcza czuje się oszukana
„Mamy prawo czuć się oszukani” – pisze Jan Grzechowiak, szef gdańskiej redakcji „Gazety Wyborczej Trójmiasto”.   „Ani przełożeni, ani nawet jego najbliżsi redakcyjni koledzy nie wiedzieli, że jeszcze przed kwietniowym pożegnaniem z ‚Gazetą’ rozpoczął w marcu współpracę z OLT. Co prawda ostatnie jego teksty o lotnictwie ukazały się przed tym, ale i tak mamy prawo czuć się oszukani” – kończy Grzechowiak.

Michał Tusk jako pracownik Portu Lotniczego w Gdańsku miał przekazywać tajne informacje szefostwu OLT. Marcin Plichta, prezes Amber Gold, właściciel linii lotniczych OLT, twierdzi, że syn premiera przekazywał m.in. informacje o cenach za obsługę pasażerską, jaką gdańskie lotnisko pobiera od konkurencji OLT – WizzAir. Tusk zarzuty te odpiera – twierdzi, że przekazywał tylko ogólnodostępne informacje.

Zawiadomienie do prokuratury
do Wczoraj do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez syna premiera. Zawiadomienie złożyło stowarzyszenie Stop Korupcji.  Jak powiedział Tomasz Kwiatek, prezes stowarzyszenia Stop Korupcji, pismo dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 296 KK. – Czyli narażenia na szkodę majątkową spółki lotniczej, jaką są Porty Lotnicze Gdańsk. Wrażliwe dane mogły zostać przekazane podmiotowi prywatnemu – mówi Kwiatek.

TVN24/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no cóż po prostu dziki kraj- ludziskom głowa nie robiła i uwierzyli w te tony złota- a wyszło jak zwykle – czyli prosta niemiecka zasada – ” myśl 3 dni zanim podejmiesz decyzję ” obyś potem szat nie rozdzierał bo dookoła same hieny.

Marika
Marika
8 lat temu

Propagandziści Tuska zaraz przykryją tę sprawę jakąś nową aferą, którą dzienikarskie hieny będą omawiać 24 godziny na dobę. A sprawa Michała przyschnie tak jak sprawa Mira i kolesi.
Pamiętam jak Tusk chciał się pozbyć prof. Gilowskiej to szafował nepotyzmem jak ostrzem miecza dobijając kobietę. A teraz gdy tylko i wyłącznie powołuje się nowe instytucje dla swoich z PO i zatrudnia całe rodziny to tego dziennikarze nie komentują. Ależ to jest propagandowa gra w trzy karty.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

Jeśli jesteśmy znów przy przekrętach i „trosce o ludzi” to zadam jedno pytanie : dlaczego min.Rostowski I MEDIA nie poinformowały w sposób czytelny wszystkich grających w TOTO LOTKA o odebraniu koncesji przez min finansów. Przecież połowa naiwnych miała by wdzięczność , że została ostrzeżona o jawnym przekręcie w tej branży> I nie ma się co tłumaczyć odwołaniami od tej decyzji, która może się wlec po sądach. Proszę więc ludziska rzucie granie i kupcie sobie za to coś innego!! Nie oddajcie frajerom i złodziejom kasy na mariaż o wygranej w totka , czy zdrapkach??.

jacek
jacek
8 lat temu

no i pierwszy przekręt ma już za sobą, u nich to jak chrzest, teraz będzie z górki, sprawdził się, rada starszych przyjęła w swoje szeregi, jeszcze tylko jedna wizyta w Izraelu i już ma pełne namaszczenie

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

S.Żelichowski (PSL) cytat z afery taśmowej : coś znów nam niepotrzebnie wymknęło!. Wczorajsza konferencja prasowa p.premiera Tuska spóźniona co najmniej daw tygodnie i 26minut pod czujnym okiem ciecia moim zdaniem niczego nie wyjaśniła poza potwierdzeniem ojcowskiej troski o syna Michała i brak jakiejkolwiek istotnej konkluzji zaistniałych faktów. Media mainstreamowe dopuszczone w pierwszej kolejności nie były zbyt dociekliwe, to odpowiedzi różnie można traktować. Później od red GPC padły dwa pytania : o ewentualną dymisję , lub stanowisko w sprawie proponowanej przez SLD sejmowej komisji śledczej – na te pytania odpowiedzi nie padły żadne poza bura na redaktora , aby raczej czepiał… Czytaj więcej »

VV
VV
8 lat temu

Tato! Tato! Sprawa się rypła !