Złoty Start!

FINAŁ PLKnW. 10. tytuł mistrza Polski rzeszowskich wózkarzy.

Zaledwie trzy mecze potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy finałowej rywalizacji w Polskiej Lidze Koszykówki na Wózkach. Po dwóch wygranych przed własną publicznością, w pierwszym meczu w stolicy Start Rzeszów postawił kropkę nad i kwestii wywalczenia tytułu mistrza Polski.

Sobotnie zwycięstwo rzeszowian w Warszawie przyszło w najodpowiedniejszym momencie tego sezonu. Wcześniej bowiem nasz zespół trzy razy musiał uznać wyższość rywali w pojedynkach rozgrywanych w Warszawie (dwie porażki w lidze i jedna w finale Pucharu Polski). Tym razem górą była ekipa Mariusza Michalczyka, chociaż trzeba otwarcie przyznać, że początek sobotniego starcie nie zapowiadał końcowego sukcesu rzeszowian. Kłopoty rzeszowian zaczęły się jeszcze przed mecze. W drodze do Warszawy zepsuł się samochód Sławomira Gorzkowicza. Przez te przygodowy podróż do stolicy trwała blisko 7 godzin i o mały włos nie zakończyły się spóźnieniem na mecz. Kłopoty te odbił się na grze rzeszowian w pierwszej połowie, która zakończyła się ich porażką (30:43). W przerwie w szatni Startu padły męskie słowa. – Kończymy w trzech meczach! – mówił kapitan rzeszowian, Jan Cyrul. Po przerwie oglądaliśmy już całkiem inny zespół w Rzeszowa. Znakomita obrona sprawiła, że w III kwarcie gospodarze zdołali rzucić tylko 2 punkty.

Powoli wszystko zaczęło się układać po myśli ekipy ze stolicy Podkarpacia. W szeregach gospodarzy za 5 fauli z parkietu spadł Radosław Stańczuk. W dobrej grze ekipy Mariusza Michalczyka nie przeszkodził nawet fakt, że Karol Szulc i Mariusz Szmuc mieli już na swoim koncie po 4 faule. W ostatniej kwarcie goście postawili kropkę nad i… a chwilę później mogli świętować 10. w historii klubu tytuł mistrza Polski.