Złóż podpis pod petycją! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze

Fot. WSPiA

RZESZÓW. W najbliższy weekend Samorząd Studencki WSPiA rozpoczyna zbieranie podpisów pod petycją do Prezydenta Miasta Rzeszowa. Chcą umieszczenia sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ulicy Rejtana – na wysokości kościoła Akademickiego. W tym miejscu w ubiegłym roku zginęła 21- letnia studentka Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji WSPiA w Rzeszowie. Do podpisania petycji zachęcają również mieszkańców okolicznych bloków, którzy korzystają z tego przejścia dla pieszych.

Decyzję o wystąpieniu z prośbą o umieszczenie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ul. Rejtana Samorząd Studencki WSPiA podjął po tragicznym wypadku, jaki miał miejsce w ubiegłym roku. 17 grudnia 2011 r. w tym miejscu potrącona została 21 – letnia studentka Zamiejscowego Wydziału Prawa i Administracji WSPiA w Rzeszowie. Dziewczyna zmarła. Studenci postanowili więc zadbać o swoje bezpieczeństwo w drodze na wykłady. Mają również nadzieję, że dzięki zmianom na tym przejściu dla pieszych uda się zapobiec kolejnym tragicznym wypadkom.

Z przejścia korzystają studenci dwóch rzeszowskich uczelni: Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest to bardzo niebezpieczne przejście prowadzące od przystanku autobusowego kampusu WSPiA. Codziennie przechodzą tamtędy tysiące młodych ludzi oraz mieszkańców okolicznych bloków. Dlatego do podpisania petycji samorząd zachęca również i ich.

ksz

do “Złóż podpis pod petycją! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze”

 1. ola

  Już dawno powinny być tam światła, kierowca przed pasami zobowiażany jest zwolnić i upewnić się że nikt nie próbuje przejść. a teraz jeżdżą jak debile

 2. marek

  Czcigodni mędrcy komentatorzy i Panie Mędrcze Chłodnicki: mam pytanie: jak daleko od ronda pod uniwersytetem (ze światłami) są kolejne światła przed delikatesami Carrefoura? Chyba tochę bliżej jak te proponowane? Albo te na wylocie z Popiełuszki od tych pod Leclerkiem czy szczególnie tych na skrzyzowaniu z Paderewskiego? Albo te z Paderewskiego od następnych, pod Carrefourem z kolei? Przeszkadzają komuś?
  O placu Śreniawitów i Lisa-Kuli już nie wspomnę, gdzie światła są co 15-20 metrów. Też nikomu nie wadzą. Wadzą tylko tu, gdzie giną ludzie, a potrącenia są srednio jedno co 2 tygodnie.

  Chcecie sobie robić rajdy – PROSZĘ BARDZO – ALE NIE NA REJTANA! – gdzie pomiędzy Lwowską a rondem pod uniwerkiem (prawie kilometr) nie ma ani jednej sygnalizacji świetlnej, podczas gdy
  pomiędzy Millenium Hall a rondem pod Leclerkiem jest 5 sygnalizacji rozmieszczonych co 70-100 metrów!

  Tu więc też powinny powstać światła – zsynchronizowane jak pozostałe z tymi na rondzie, ale też z tymi na wyjeździe z Wierzbowej i pobliskim przejściu, wliczając w to lewoskrety i prawoskręty z obu ulic.

  Rajdowcy zaś nich się umówią z policją i władzami PPL i robią rajdy na lotnisku w Jasionce w którąś sobotę.

 3. wit

  Jak popiją piwa na wykładzie(patrz relacja w GW) to im nawet światła na przejściu nie pomogą !

 4. smok

  Nonsens. Ok. 50 metrów od tego przejścia dla pieszych znajduje się przejście wyposażone w sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu Rejtana/Kopisto/Niepodległości. Czy studentów aż tak bolą nogi po imprezach?

 5. Kierowca

  Zrobią światła i zginie następna mądra studentka, bo wlezie na czerwonym. Co wtedy jej światli koledzy wymyślą? Zamknąć ruch samochodów na Rejtan, bo tam studenci chodzą. A może by tym studentom zrobić wykład o tym, że przed wejściem na jezdnię trzeba się rozejrzeć i przepuścić auta, bo inaczej się zginie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.