Złóż wniosek o wydanie Karty Rodziny 3 +

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

KROSNO. Program skierowany jest do krośnieńskich rodzin wielodzietnych.

Od wtorku, 10 grudnia, będzie można składać w krośnieńskim magistracie wnioski o wydanie Karty Rodziny 3+, która od stycznia 2014 roku będzie uprawniać do zniżek na basen, lodowisko, mecze siatkówki czy na imprezy organizowane przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. Ponadto osoby posiadające tego typu karty będą miały rabat w opłacie za śmieci.

Przypomnijmy, że na październikowej sesji Rady Miasta Krosna radni jednogłośnie przyjęli program wspierania rodzin wielodzietnych pn. „Krosno przyjazne rodzinie”. Program jest elementem polityki prorodzinnej realizowanej przez Krosno. „(…) Pomoc rodzinom wielodzietnym ma na celu między innymi poprawę ich warunków materialnych, a tym samym ułatwienie im funkcjonowania i rozwoju” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. W mieście z takiej formy wsparcia skorzysta około 300 rodzin.
Rodziny, które mają troje lub więcej dzieci do 18. roku życia lub do 24. roku życia. w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, lub do 26. Roku życia, w przypadku dziecka niepełnosprawnego, niezależnie od sytuacji materialnej, będą mogły korzystać z wielu zniżek i rabatów.

Karta Rodziny 3 + będzie uprawniać m.in. do zniżek 50-proc. do obowiązujących cen biletów na obiektach sportowych: baseny w Zespole Krytych Pływalni przy ul. Wojska Polskiego 45a oraz przy ul. Sportowej 8, basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bursaki 41, lodowisko MOSiR w Krośnie.

Członkowie rodzin wielodzietnych będą mogli korzystać również z 50-proc. zniżek na wejście do ArtKina oraz na imprezy kulturalne organizowane przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Rodziny wielodzietne będą mogły bezpłatne wchodzić na mecze organizowane przez Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno. Program obejmuje także dofinansowanie do odpłatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jest to obniżenie o 4 zł/osobę/miesiąc opłaty za gospodarowanie odpadami.
Wypełnione wnioski o wydanie karty można składać w Urzędzie Miasta Krosna ul. Lwowska 28 A w pokoju 005 od 10 grudnia br.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments