Zmarł abp Ignacy Tokarczuk

Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. W sobotę rano w Przemyślu zmarł arcybiskup senior Ignacy Tokarczuk. Miał 94 lata.

Pogrzeb odbędzie się w środę 2 stycznia o godz. 11 w podziemiach archikatedry przemyskiej.

Abp Tokarczuk był ordynariuszem diecezji przemyskiej od 1966 r.

Upominał się o prawa katolików w PRL, współpracował ze środowiskami opozycyjnymi, a także publikował w ramach tzw. drugiego obiegu oraz za granicą. W okresie jego pontyfikatu powstało bez zezwolenia władz około 400 świątyń.

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
izaBramkarzAmbrożyczytelniczkaBrzeszczot Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iza
Gość
iza

Sklepy będa otwarte dzień i noc ale ty rokito będziesz musiał w tym czasie pracować pod nadzorem i nic nie skorzystasz z handlu.

Jaką miarą mierzyć człowieka takiego jak rokita? Ot taki głupek wiejski z „Konopielki”. Puścił bąka i sam się z tego śmiał.

Bramkarz
Gość
Bramkarz

Tak ” rokita” dla ciebie jest cały czas wolne

Ambroży
Gość
Ambroży

„diable” rokito – na pewno Powinna nastąpić chwila zadumy nad tym dokąd zmierzamy , a nie ile do brzucha wpychamy?.

czytelniczka
Gość
czytelniczka

Bieg ukończył,wiary ustrzegł.Niech Pan da Mu wieniec chwały.Wyrazy współczucia,dla wszystkich,których ta smierć dotknęła.

Brzeszczot
Gość
Brzeszczot

Odszedł do Pana skromny pracownik Winnicy Pańskiej, ale Wielki Polak i Prawdziwy Patriota, który przeciwstawiał się nie tylko pogańskiemu nazizmowi i banderowskiemu szowinizmowi, lecz, a właściwie przede wszystkim, bezbożnemu komunizmowi i libertynizmowi. Odszedł na Wieczną Służbę Wierny Uczeń Chrystusa, autentyczny Krzewiciel Jedynie Prawdziwej i Słusznej Wiary i Obrońca Ojczyzny.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Wieczna Pamięć, Cześć, Chwała temu Niezłomnemu Rycerzowi Chrystusa i Obrońcy naszej przemyskiej i podkarpackiej Twierdzy, ostoi polskości i katolicyzmu.

wierny
Gość
wierny

BISKUP NIEZŁOMNY Pieśń o abp Ignacym Tokarczuku (autor Andrzej Huk) Z kresowej chaty, z żyznych ziem Podola, C G F C wierny tradycji w wierze ojców, szedł a e d a Ku swej przyszłości, nie wiedząc zapewne, C G F C że pastorałem Go naznaczy Bóg; a e d a Z domu wynosił ufność i wiarę C G F C w dzieło zbawienia, Krzyża święty znak. a e d a Deus Caritas wpisał na sztandarach, C G F C godności ludzkiej wyznaczając szlak. a e d a ref. Pasterz niezłomny, Bogu zawsze wierny; C G a e Kresowy rycerz, wiary… Czytaj więcej »