Zmęczeni, ale zwycięscy

W kolejnym tygodniu przygotowań mieleccy piłkarze pokonali w sparingowym meczu ekipę z Radomia. Fot. Stal Mielec

FORTUNA I LIGA. W sobotę Turniej 80-lecia Stali Mielec i 3. Memoriał Charytatywny „5 Chłopaków ze Stali”.

PGE Stal Mielec ma za sobą kolejny sparing. Tym razem podopieczni Artura Skowronka pokonali bocznym boisku mieleckiego MOSiR-u Radomiaka Radom 2-0. Gole dla podkarpackiego I-ligowca zdobyli Adrian Paluchowski i Martin Dobrotka.

Już po 19 minutach beniaminek I ligi z Radomia mógł się przekonać o sile rażenia Stali. Pierwszego gola zdobył Adrian Paluchowski, drugiego – po kapitalnym podaniu ze skrzydła i efektownej główce – obrońca Martin Dobrotka. – Dominowaliśmy, zwyciężyliśmy zasłużenie, a ja jak każdy napastnik, cieszę się z bramki – uśmiechał się po meczu Paluchowski, który potwierdził, że czuł w nogach ostatnie dwa tygodnie przygotowań. – Intensywność treningowa była na bardzo dużym poziomie. Zawsze tak jest, że pierwsze dwa tygodnie są bardzo mocne natomiast trzeci tydzień to kulminacja przygotowań i schodzenie z obciążeń. Mecz z Radomiakiem to dobry prognostyk, choć widzieliśmy zmęczenie zawodników. Stąd błędy i okazje dla rywala (Radomiak w 33. minucie nie wykorzystał karnego – red.). Mamy swoje trzy warianty gry w defensywie i ofensywie, nieźle to wygląda, więc jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego, co przed nami – skomentował Dawid Szulczek, II trener Stali.

Hiszpanie na urodziny

W sobotę w Mielcu turniej 80-lecia Stali. Rywalami gospodarzy (mecze na Stadionie Miejskim, bilety w cenie 5 zł) będą: FK Poprad, czołowy II-ligowiec ze Słowacji oraz reprezentacja AFE czyli Związek Zawodowy Piłkarzy Profesjonalnych w Hiszpanii. Spotkania trwać będą po 45 minut. O godz. 19 Poprad – AFE, o godz. 20 Stal – Poprad, o godz. 21 Stal – AFE. Przed turniejem, na błoniach Stadionu Miejskiego, odbędzie się 3. Memoriał Charytatywny „5 Chłopaków ze Stali”. Wydarzenie jest hołdem dla piłkarzy, którzy wiosną 2016 roku zginęli w wypadku drogowym w Weryni. Odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. Początek zawodów o godz. 14.15, finał o 16.