Zmiana organizacji ruchu na Wszystkich Świętych

Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet, jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Sprawdź, jak będą kursowały autobusy MPK.

Komenda Wojewódzka Policji prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków i poleceń kierujących ruchem policjantów, bo w obrębie cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu od godz. 6 do 22.

W związku z obchodami Święta Zmarłych zmianie ulegnie organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul.Cienistej. Do parkingu przed cmentarzem samochody osobowe będą mogły dojechać ulicami Bałtycką i Morogową, na których ruch będzie się odbywać jednokierunkowo od ul. Lwowskiej. Wyjechać będzie można ul. Cienistą. Tam również ruch będzie jednokierunkowy. Do bramy cmentarza, która znajduje się przy ul. Polnej nie będzie można dojechać ul. Kujawską. Z ulicy Morgowej w ulicę Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo, gdyż na skrzyżowaniu ulica Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami.

Na ul. Lwowskiej zostaną ustawione znaki informujące o dojeździe do cmentarza i znaki zakazujące skrętu w ulicę Cienistą i Kujawską. Wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne z ul. Kujawskiej i Cienistej. Policjanci będą kierować ruchem w tym miejscu.

Zaparkować będzie można przy ul. cienistej i Polnej oraz na parkingu szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy ul Lwowskiej, a także na jednym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP.

Na terenie powiatu rzeszowskiego w rejonie pozostałych cmentarzy nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu.

Specjalne linie MPK
W dniach 31 październik oraz od 2 do 4 listopada kursować będą dodatkowe autobusy linii “15” z ul. Matuszczaka do  ul. Cienistej-cmentarz (z częstotliwością co ok. 10 min.).  W dniu 1 listopada Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi specjalne linie autobusowe: A, B, C, D, F, G, H, K, M, S (trasy w ramce). W tym dniu autobusy linii: “A”,“B”, “C”, “D”, “F”, “M” kursować będą od godz. 9.00 do 18.00 co ok. 15 min. Linie “G”, “H” co ok. 20 min, Linia “S” co ok. 30 min. Linia “K” obsługiwana będzie od godz. 10.00 do 17.00 co ok. godzinę.

Uruchomione zostaną również dodatkowe kursy autobusów na liniach nr “6”  i  “16”. Na liniach specjalnych będą obowiązywały ceny biletów jak dla pozostałych linii miejskich, zachowają ważność wszystkie bilety okresowe (miesięczne trasowane, sieciowe, siedmiodniowe i semestralne) jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów. Przystanki, na  których będą zatrzymywać się autobusy linii specjalnych oznaczone będą tabliczką:  “Linia specjalna – znicz”. 1 listopada od godz. 9.00 do godz. 16.30 czynne będą punkty sprzedaży biletów przy: ul. Dąbrowskiego,ul. Grottgera 22, ul. Lisa Kuli 20, ul. Miłocińskiej, Placu Wolności, al.Powstańców W-wy i al. Wyzwolenia. Dodatkowy punkt sprzedaży biletów  zostanie uruchomiony w dniu 1 listopada od godz. 9.00  do godz. 16.30 oraz w dniach 31 pazdziernik i 2 listopad od godz. 8.00 do godz. 14.00 w rejonie cmentarza na ul. Cienistej (przy przystanku autobusowym).

Na jakich trasach będą kursowały linie specjalne MPK?
z literką “A” na trasie: Dąbrowskiego-DK WSK  – cmentarz Wilkowyja
“B” na trasie: Hetmańska-stadion  – cmentarz Wilkowyja
“C” na trasie: Mikołajczyka-pętla  – cmentarz Wilkowyja
“D” na trasie: Miłocińska-pętla  – cmentarz Wilkowyja
“F” na trasie: Wita Stwosza-“Ruch”  – cmentarz Wilkowyja
“G” na trasie: Sikorskiego-MPGK  – cmentarz Wilkowyja
“H” na trasie:  Bł.Karoliny-pętla  -  cmentarz Wilkowyja
“K” na trasie:  Poselska-pętla  – Paderewskiego-kościół
“M” na trasie:  mjr.Kopisto-URz  -  cmentarz Wilkowyja
“S” na trasie:  Krakowska-pętla  – cmentarz Wilkowyja

Blanka Szlachcińska, Katarzyna Szczyrek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.