Zmieniony Sanok Cup z gwiazdami

W styczniu 2014 roku przed sanocką publicznością ponownie zaprezentuje się dominator lodowych torów, 8-krotny indywidualny mistrz świata, Rosjanin Nikołaj Krasnikow. Fot. Wit Hadło
W styczniu 2014 roku przed sanocką publicznością ponownie zaprezentuje się dominator lodowych torów, 8-krotny indywidualny mistrz świata, Rosjanin Nikołaj Krasnikow. Fot. Wit Hadło

ICE SPEEDWAY. Dwa dni emocji na „Błoniach”. W ostatni weekend stycznia do Sanoka przyjadą najlepsi zawodnicy świata!

Dosyć istotnych korekt w formule najważniejszej imprezy sezonu w polskich wyścigach motocyklowych na lodzie -Sanok Cup dokonali organizatorzy z Ice Speedway Team Polska. Podobnie jak inauguracyjna edycja ze stycznia 2007 roku, również najbliższy Puchar Sanoka będzie trwał dłużej niż zwykle, bo aż dwa dni.

Na dwudniową imprezę pozwala przede wszystkim rezygnacja z przeprowadzania w 2014 roku mniej rentownych zawodów pod auspicjami federacji międzynarodowych, co z drugiej strony jest szansą na zebranie na Podkarpaciu jeszcze lepszej stawki niż chociażby w tzw. lodowej Grand Prix. Najlepszym tego przykładem jest przekonanie do startu ośmiokrotnego indywidualnego mistrza świata, Nikołaja Krasnikowa, który po ostatnim finale mistrzostw Europy ostatecznie zakończył swoją reprezentacyjną karierę.

Najpierw eliminacje
Rozkład biegów w VII Ice Racing Sanok Cup nie będzie jednak dokładną kalką w stosunku do zawodów sprzed siedmiu lat. Wtedy 16 startujących zawodników odjechało dwa turnieje dwudziestobiegowe ze sumowaną następnie punktacją, a zwycięzcą został niepokonany w 10 gonitwach ze swoim udziałem Austriak Franz Zorn. Teraz zaś, wyznaczony na pierwszy dzień rywalizacji w 2014 roku na torze lodowym „Błonie” turniej Challenge Indywidualnych Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów wymusił pewne dostosowanie planów polskiej strony.

W sobotę, 25 stycznia 2014 roku, 18 lodowych jeźdźców pojedzie w liczących ramowo 21 wyścigów kwalifikacjach, by nazajutrz (26 stycznia) najlepsi w nich dołączyli do rozstawionych jeźdźców z Challenge IMŚ w austriackim St. Johann. Sobotni turniej poprzedzi bieg eliminacyjny, po którym najlepsza dwójka zyska możliwość pięciokrotnego startu na pełnych prawach, a z kolei mijający linię mety na trzeciej i czwartej pozycji pełnić będą rolę rezerwowych.

Największe emocje w niedzielę
Największych emocji należy spodziewać się w niedzielę, kiedy mierzyć się będzie ze sobą jedynie trzynastu zawodników, a więc takich, po których można się spodziewać najlepszej dyspozycji. W fazie zasadniczej każdy z nich będzie mógł czterokrotnie zaprezentować się na torze, do czego będzie potrzebne rozegranie 13 wyścigów liczących po cztery okrążenia. Następnie uszeregowani według zdobyczy punktowej „lodowcy” – odpowiednio: pierwszy, czwarty, piąty i ósmy oraz drugi, trzeci, szósty i siódmy wyruszą do walki w półfinałach. Punkt kulminacyjny, czyli wielki finał dla najszybszej dwójki każdego półfinału poprzedzi mały finał, który przyniesie podział miejsc od piątego do ósmego. Pula nagród w zawodach wyniesie ponad 60 tys. zł; najlepszy z najlepszych wyjedzie z Sanoka bogatszy o około jedną piątą tej sumy.

***
Turniej Sanok Cup odbędzie się w dniach 25 stycznia (godz. 15) i 26 stycznia (godz. 15.30) 2014 roku. Przedsprzedaż biletów na www.e-ticket.pl i www.eurobilet.pl w cenie 10 – 40 zł oraz VIP 400 zł.

Opr. mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
He he
He he
7 lat temu

Ale kto Wam zrobi tak gruby lód przy dodatnich temperaturach :-). Teraz przy plusach jak są ślizgawki na torze to tor jest jak tor nie lodowy a wodny. CHodziłem pzrze ferię to wiem. Że już jak jest w plusie 5 st to jest cyrk więc nie wyobrażam sobie jak uda sie zamrozić tak wymagana i gruba warstwe lodu.