Żmijewski na tropie matki

Artur Żmijewski w roli wybitnego pianisty oraz jazzman Michał Urbaniak, jako jego ojciec – m.in. ci artyści wystąpią w nowym filmie twórcy “Ediego”, Piotra Trzaskalskiego. Będzie to rodzinna historia o trzech pokoleniach mężczyzn poszukujących jednej kobiety – mamy, żony i babci.

Roboczy tytuł filmu – który trafić ma do kin – to “Mój rower”. Głównymi bohaterami są trzej mężczyźni z tej samej rodziny, reprezentujący kolejne pokolenia: dziadek, jego syn oraz wnuk. – W tej “drabince” powtarza się jeden schemat. Relacja ojciec-syn oparta jest na zranieniu i buncie. Rani ojciec, buntuje się syn – przedstawiają fabułę producenci filmu, firma Federico Film.

Trzej mężczyźni są skłóceni, nie widzieli się od lat. Pewne wydarzenie, które rozegra się w rodzinie, spowoduje jednak, że bohaterowie w końcu się spotkają i skonfrontują ze sobą. Będą musieli nauczyć się tego, jak ze sobą rozmawiać i wzajemnie się zrozumieć. Uwolnią przy tym wiele emocji. Nie braknie szczerych wyznań i łez wzruszenia, ale także – gwałtownych kłótni. Wszystkiemu temu towarzyszyć będą humor i sporo ciętej ironii.

Najstarszy z mężczyzn, dziadek Włodek – w którego wcieli się znany muzyk jazzowy i kompozytor Michał Urbaniak – ma ponad 70 lat. Jest po wylewie, z trudem porusza się o własnych siłach. Pewnego dnia od Włodka odchodzi jego żona, Basia. Kobieta zakochuje się w innym i zostawia męża. Na ratunek Włodkowi pospieszą syn i wnuk.

Syn Włodka, Paweł – w tej roli Artur Żmijewski – to gwiazdor, światowej sławy pianista. Mężczyzna surowo ocenia otaczającą go rzeczywistość. Mieszka w Niemczech. Wnuk Włodka, 17-letni Maciek, żyje z kolei z mamą w Anglii. Wszyscy trzej mężczyźni ruszą razem na poszukiwanie tej samej, bliskiej im kobiety – czyli żony, mamy i babci.

W obsadzie, obok Żmijewskiego i Urbaniaka, znajdą się m.in. Anna Nehrebecka (jako Basia) i Witold Dębicki (w roli Franca, przyjaciela Włodka z przeszłości).

PAP, bez

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.