Zmora współczesnego świata

Na zdjęciu Krzysztof Śnieżek, dyrektor ZSS w Rymanowie Zdroju.

Pod naszym patronatem.

RYMANÓW ZDRÓJ. 12 maja w sanatorium „Zimowit” odbędzie się konferencja poświęcona chorobom cywilizacyjnym u dzieci i młodzieży – leczeniu, profilaktyce i rehabilitacji w uzdrowisku.

Tematyka konferencji obejmuje takie zagadnienia jak: choroby układu oddechowego, astma, alergia, cukrzyca, otyłość, wpływ chorób przewlekłych na psychikę dzieci i młodzieży, znaczenie lecznictwa uzdrowiskowego w leczeniu chorób cywilizacyjnych.

Konferencję organizują: Uzdrowisko Rymanów, Gmina Rymanów oraz Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju. – Efektem konferencji powinna być konkluzja, że Uzdrowiska nie powinny rezygnować z leczenia dzieci i młodzieży. Wręcz przeciwnie, postuluje-my, aby w Uzdrowiskach powstawały nowe, specjalistyczne oddziały lecznictwa dziecięcego i ośrodki rehabilitacji tak, aby dzieci miały możliwość leczenia i rehabilitacji poza miejscem zamieszkania w miejscowościach o szczególnych walorach klimatycznych, gdzie zapewniony jest szeroki wachlarz zabiegów leczniczych, całodobowa opieka medyczna oraz możliwość realizowania obowiązku szkolnego w szkole sanatoryjnej i opieka pedagogiczna – mówi Krzysztof Śnieżek, dyrektor ZSS.

wz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments