Żmuda Trzebiatowska: – Grała mi w głowie muzyka

Aktorka Marta Żmuda Trzebiatowska zagrała w filmie Wiesława Saniewskiego “Wygrany”. PAP rozmawia z artystką o jej nowej roli, miłości i tańcu.

PAP: – Jak to jest z tą miłością w “Wygranym”?

M.Ż.T.: – W tym filmie między Kornelią a Oliverem coś się zaczyna, ale nie wiemy, jak to się potoczy, ponieważ film kończy się w takim momencie, że z tą znajomością może stać się wszystko. Może przetrwać, ale nie musi. Moja rola nie jest duża, ale jest dość istotna dla fabuły, ponieważ Oliver spotyka Kornelię w momencie, w którym myśli, że wszystko jest już stracone, a ona daje mu nadzieję i pokazuje, że warto walczyć i że może jeszcze będzie przepięknie.

PAP: – Grała pani przede wszystkim z Pawłem Szajdą, który znacznie lepiej mówi po angielsku niż po polsku. Grała pani w obu językach. Jak to jest?

M.Ż.T.: – Paweł faktycznie boryka się z językiem polskim, ale reżyser pozwolił mu grać także po angielsku. Było to dla mnie wyjątkowe spotkanie, ponieważ miałam szansę zagrać po angielsku. Oczywiście nie miałam obowiązku mówić jak Amerykanka, tylko jak Polka, ale zawsze prosiłam Pawła, żeby mnie poprawiał.

PAP: – “Wygrany” to film dla wszystkich?

M.Ż.T.: – To jest film dla każdego, aczkolwiek na pewno więcej wyniosą z tego filmu ludzie, którzy znajdą czas na chwilę refleksji po seansie. Wychodząc z filmu, bardzo długo o nim myślałam i muzyka grała mi głowie. Jest w tym filmie niesamowity przekrój utworów. Od Chopina przez Presleya na Carlosie Libedynskim kończąc.

PAP: – Czy to jest rola, która utkwi pani w pamięci na dłużej?

M.Ż.T.: – To nie było duże zadanie aktorskie. Pan Wiesław Saniewski cały czas mówił, że żałuje, iż nie poznaliśmy się wcześniej, bo mógł powiększyć wątek mojej postaci. Stąd też pomysł na teledysk do “Wygranego”, w którym zatańczyłam tango.

PAP: – Powrót do tańca?

M.Ż.T.: – Taki mały powrót. Bardzo się cieszę, że mogłam zrobić to dla takiego filmu. Jeżeli ten teledysk ma być reklamą, czy takim małym wabikiem, to bardzo się cieszę, ponieważ to jest naprawdę dobry film. Serdecznie wszystkich zapraszam.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments