Znamy dostawcę systemu na nowy egzamin na prawo jazdy

- Wszyscy kursanci będą mogli przyjść normalnie na egzamin 19 stycznia – mówi Marek Poręba, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. - Zdążymy przygotować sprzęt, firma wprowadzi system i nie będziemy mieć żadnego opóźnienia. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego na Podkarpaciu wybrały już firmę, która zajmie się egzaminem teoretycznym dla przyszłych kierowców.

Od 19 stycznia 2013 r. kandydaci na kierowców zmierzą się z nowym egzaminem teoretycznym. WORD-y w poszczególnych miastach w kraju wyposażą w bazy kilku tysięcy pytań egzaminacyjnych dwie różne firmy, a to oznacza, że mogą się one różnic od siebie.

Dzięki temu w jednym mieście łatwiej będzie zdać egzamin niż w innym. Miasta wybierają jedną z firm: Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych współpracującą z koncernem Hewlett-Packard (PWPW-HP) lub Instytut Transportu Samochodowego współpracujący z firmą Sygnity.

- Chcemy uspokoić mieszkańców Podkarpacia – powiedział nam Marek Poręba, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. – Wszystkie WORD-y w naszym województwie zdecydowały się, że dostawcą systemu informatycznego, w którym znajdą się: baza kilku tysięcy pytań, a także filmy sytuacyjne będzie PWPW /HP. Na razie ten roczny okres będziemy funkcjonować na tym systemie.

- Po roku wybierzemy już firmę na stałe – zapowiada Poręba. – W tej chwili przygotowujemy kryteria wyboru do przetargu. Może się okazać, że przetarg wygra ta sama firma. Jeśli jednak nie, dla kandydatów na kierowców nie będzie to stanowiło żadnego utrudnienia.

Blanka Szlachcińska

do “Znamy dostawcę systemu na nowy egzamin na prawo jazdy”

 1. Mol

  rad – chodzi o to , że Pan Poręba ma mokre ręce przy tym przetargu ..może TY otrzymasz samochód za 1 zł. POWODZENIA

 2. maria

  kim ,ze jest jeszcze ten pon na zdjęciu:
  dyrektorem WORD, prezesem stal rzeszów, dyrektorem MKS, przewodniczącym PO,
  pelni tyle funkckji (pobory wysokie) że aż wstyd a ludzie pracy nie mają.
  klub sportowy podupada piłka na dnie, MKS nierentowne, PO w Rzeszowie słabe jak ten pon a WORD … zobaczycie sami. Kibice stali mają dosc nieudolnego pseudoprezesa, pracownicy WORD wstydzą się za niewyuczonego pryncypała,- honorowo powinien odejść. panie poręba doj pon szanse 4 innym osobom godnie zarabiac i efektywniej pracowac.

 3. rad

  Nie wiem o co Ci chodzi z tym przetargiem, z tego co wiem to oferta była Hyunaia najniższa (chyba 1 zł netto miesięcznie)… . Polscy hejterzy są wszędzie… .

 4. Mol

  ..a ile z tego uszczknie prywatnie Pan Poręba ? po wyborze Hyundaia I 20 na egzaminy , zaczął bezczelnie jeżdzić prywatnie ta właśniue marką I30….

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.