Znieczulica, aż wstyd!

78-letni mieszkaniec Maćkowic trafił do szpitala. Gdyby nie ekipa Polsatu, która jako jedyna zatrzymała się widząc go lezącego na jezdni i wezwała pomoc, nie wiadomo, jak mogłaby się skończyć cała sytuacja, którą spokojnie z balkonu obserwował sąsiad staruszka. Fot. Monika Kamińska

MAĆKOWICE (gm. Żurawica). Starszy człowiek leżał na drodze w kałuży. Jego sąsiad spokojnie obserwował to z balkonu

Czwartek (18 maja) około południa. Brzydko, zimno, deszcz już nie leje, ale nieprzyjemnie siąpi. Wóz Telewizji Polsat mknie w kierunku Przemyśla. Właśnie mija kościół w Maćkowicach. Nagle prowadzący samochód hamuje. – Patrzcie, tam leży człowiek! – wola do reszty.  Istotnie, po drugiej stronie drogi widać leżącego na jezdni starszego mężczyznę. Opodal leży kula i reklamówka. Starszy pan rozpaczliwie kiwa ręką na kierowców, ale poza “polsatowcami” nie zatrzymuje się i nie zwalnia nikt. Wszystko to obserwuje z balkonu swego domu jakiś mężczyzna. Jak się okaże to sąsiad staruszka.

Dźwiękowiec i kamerzysta Polsatu wyskakują z samochodu, za nimi biegną dwie dziennikarki: z “Interwencji” i z “Super Nowości”. – Czy pan mnie słyszy? – Leszek z Polsatu pierwszy dobiega do staruszka. – Co pana boli? Może pan wstać? Starszy człowiek mówi z trudem. – Chcę do szpitala – słychać niewyraźne słowa. – Zaprowadźcie go tam – krzyczy z balkonu obojętny dotąd mężczyzna. – On tam mieszka – dodaje i znika w mieszkaniu. Starszy pan ma na głowie zaschniętą krew. – Czy pan się uderzył? Mieszka pan sam? – wypytują dziennikarze jednocześnie wybierając numer 112. Zgłasza się od razu i łączy z pogotowiem ratunkowym w Przemyślu. – Karetka już jedzie – mówi dyspozytorka.

Tymczasem staruszka już odprowadzono do domu, w którym, jak mówi, mieszka samotnie. Może sam siedzieć, ale ma trudności z mówieniem. Za kilka minut pojawia się karetka na sygnale. Okazuje się, że ratownicy znają 78-latka. – Czy ma pan numer telefonu do córki? – pytają go, ale starszy pan słabo kojarzy. Szybkie badanie ciśnienia, poziomu cukru we krwi i decyzja. – Zabieramy pana do szpitala – mówi jeden z ratowników. – Jest osłabiony. Czy wiedzą państwo, jak długo leżał na jezdni? – pyta.

Dziennikarze tego jednak nie wiedzą. Na specjalnym składanym wózku staruszek jedzie do karetki. Za nim i ratownikami idzie Leszek z kulą starszego pana i reklamówką z rzeczami. Ratownicy sprawnie przekładają pacjenta na specjalne nosze w karetce. 78-latek, który do tej pory mówił bardzo niewyraźnie zdobywa się na dość głośne, jak na niego i starannie wypowiedziane do dziennikarzy: – Dziękuję wam. Karetka odjeżdża.

– Jakim trzeba być człowiekiem, żeby nie zareagować na leżącego na jezdni w kałuży bliźniego ? – zastanawia się Żanetta, dziennikarka “Interwencji” Polsatu.

Monika Kamińska

do “Znieczulica, aż wstyd!”

 1. lipowica

  Ten sąsiad to niezły …. ciekawe jaki zięć???

 2. P

  Ten sąsiad to niezły …. musi być. Tylko piwko i tv pewnie.

 3. LL

  fakt naganny , ale może przyczyna leży w przeszłości ich znajomości ostrożnie z komentarzami

  • aga

   przyczyna przyczyną.mogli się bardzo nie lubić ale stać i patrzeć na starszego człowieka w kałuży potrzebującego pomocy-znać tą osobę i nie zrobić nic -to trzeba być niezłym sk……

 4. bzyk

  śąsiad to kawał świni, mam nadzieję że on też się kiedyś znajdzie w potrzebie….

 5. VV

  no to maja juz gotowy material dla TV. chcialbym poznac tego „sasiada”.

 6. ZB

  Co mozna sądzić o takim sasiedzie? Jedynie to,ze jest kawał …..

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.