Zniknęły litery za ponad 36 tys. zł

Teraz nazwa stadionu przy ul. Hetmańskiej ma już jedynie słuszny kolor.

RZESZÓW. Nazwa miejskiego stadionu zmieniła kolor z pieniądze podatników

Jaki kolor powinny mieć litery w nazwie stadionu przy ul. Hetmańskiej? Miejscy urzędnicy wymyślili, że napis ma być pomarańczowy, bo tego koloru użyto w kampanii promocyjnej Rzeszowa. Pomarańczowe litery kosztowały 36 173 zł.

– Przetarg na wykonanie napisu został rozstrzygnięty jeszcze w ubiegłym roku – informuje Urszula Kukulska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa. – Zadanie obejmowało wykonanie napisu, stelażu i podłączenie zasilania.

Dwa miesiące temu na murze stadionu zaświecił napis: STADION MIEJSKI “STAL” W RZESZOWIE. Jednak pomarańczowe literki okazały się niewypałem. Klub sportowy Stal Rzeszów, do niedawna właściciel, a obecnie dzierżawca stadionu, ma bowiem kolory niebieskie.

Postanowiono zmienić pomarańczowe litery na niebieskie

Przeróbkę uzgodniono z miastem i wykonano ją na koszt klubu. Ile to kosztowało? Tego kierownictwo klubu nie ujawnia. Stanisław Kluz, prezes Stali Rzeszów, nie wie też, co stało się z pomarańczowymi literami. – Prawdopodobnie zabrał je wykonawca w rozliczeniu usługi – mówi prezes Kluz. – Stelaż na murze stadionu przecież był po starym napisie i tylko go odnowiono – wyjaśnia właściciel firmy świadczącej usługi reklamowe. – Zasilanie też było na miejscu, więc do przyłączenie prądu wystarczyło kilka metrów przewodu. Zdjętych liter nie da się powtórnie wykorzystać, gdyż są to pomarańczowe diody zatopione w tworzywie i zdemontować tego nie sposób.

Tak więc miasto wydało z pieniędzy podatników około 36 tys. zł na litery, które poszły na śmietnik. Władze Stali Rzeszów wydały prawdopodobnie podobną kwotę na zmianę koloru.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stary czytelnik
stary czytelnik
10 lat temu

ale, Szanowni Urzędnicy Królewskiego Miasta Rzeszowa, oprócz pomarańczowego kolorem promocyjnym Rzeszowa jest przecież także niebieski/granatowy i biały. Co stało na przeszkodzie, aby tych barw użyć?
Przyznajcie się, że pomysł z tym pomarańczowym to był tuż przed trzecią?

jan
jan
10 lat temu

ja bym to przemalował za 10% tej kwoty!!!