Zniknie ulubiona kawiarnia rzeszowian?

W sezonie letnim z kawiarni Przystań na Lisiej Górze często korzystają mieszkańcy Rzeszowa. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę punktu gastronomicznego o kształcie igloo na Lisiej Górze.

Inspektorzy nadzoru budowlanego oczekują, że kawiarnia Przystań obok rezerwatu Lisia Góra w Rzeszowie, która wyglądem przypomina igloo, zostanie rozebrana. Według urzędników, przy jej budowie naruszone zostały przepisy prawa budowlanego. Właściciel tego obiektu gastronomicznego twierdzi, że nie dostał do ręki pisma w tej sprawie i dlatego nie podjął żadnej decyzji co do likwidacji kawiarni.

Kawiarnia Przystań przy ul. Leśnej w sezonie serowała mieszkańcom kawę, herbatę, zimne napoje, lody i pizzę. Ustawiono tam stoliki z parasolami, leżaki i powieszono hamaki. Można było tam wypożyczyć sprzęt do pływania, w tym rowery i kajaki. Sprzęt wodny można tam pożyczać od 2011 r. Od 2013 r. zaś funkcjonuje kawiarnia Przystań. Teraz zaś właściciel tego obiektu dostał nakaz rozbiórki budynku kawiarni – takie informacje przekazuje Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Miasta Rzeszowa.

– Sprawa się toczy. Dopóki nie dostałem ostatecznej decyzji z nadzoru budowlanego, to nie będę rozbierał kawiarni – mówi Michał Mucha, właściciel kawiarni na Lisiej Górze. – Mam nadzieję, że pozyskamy wymagane zgody i w lecie znów będziemy przyjmować gości w igloo. Nadal przy kawiarni można wypożyczać sprzęt wodny. Nic w tej sprawie się nie zmieniło.

Na Facebooku kawiarni Przystań pojawiła się informacja, że możliwe jest zamknięcie igloo. Jednak mieszkańcy Rzeszowa bronią tego miejsca. Liczą, że obiekt na Lisiej Górze pozostanie. Twierdzą nawet, że to najprzyjemniejsze miejsce w Rzeszowie. Przekonują też, że należy uratować kawiarnię i może temu pomóc jej przebudowa.  

Mariusz Andres

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
jasiesingielod 3 miesięcy już mieszkanka RzeszowaolaRzeszowiak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Józef
Gość
Józef

Nie jestem przeciw budowie mieszkań. Niech budują jak najwięcej . Tylko nie na terenach przeznaczonych na zieleń . Wkoło jest dużo terenów tylko te tereny trzeba uzbroić i opracować MPZP . Stworzyć szybkie powiązania komunikacyjne. Przykład oś przy Lubelskiej tam był już dawno opracowany MPZP
p.n. „Ogrody” i nikt nie ma pretensji. Pogłębia się chaos przestrzenny.

ola
Gość
ola

Bez pozwolenia postawił knajpę?

No to czego się spodziewał? Nie ważne że ktoś ją lubi czy nie. Prawo po to powstało żeby każdy je respektował.

Józef
Gość
Józef

Wszystko wkoło zabudują wieżowcami. Tereny Nad Wisłokiem i zalewem są zwrócone byłym właścicielom z powodu niezrealizowania celu wywłaszczenia na zieleń a następnie wykupione przez deweloperów mimo prawa pierwokupu dla miasta. W 2008 podjęta została uchwała o przystąpieniu do opracowania MPZP który nie został opracowany. Przy braku MPZP Prezydent wydaje WZ niezgodne z SUiKZP na wieżowce.

Rzeszowiak
Gość
Rzeszowiak

I bardzo dobrze że budują. A gdzie mają powstawać w zafajdanym czudcu? Rzeszów to jednak stolica całego 2 mln Podkarpacia. Działki za drogie na parterówki kryte strzechą za którymi tak Józuś tęsknisz.

singiel
Gość
singiel

Budują? To i dobrze. Ludzie przynajmniej prace mają.

jasie
Gość
jasie

bez przesady z tym określeniem co do Czudca, myślę że podszywasz się pod mieszkańca mojego miasta Panie Rzeszowiak bo nie sądzę żeby rodowici Rzeszowiacy byli takimi chamami jak Pan

od 3 miesięcy już mieszkanka Rzeszowa
Gość
od 3 miesięcy już mieszkanka Rzeszowa

Co roku przybywało po 1000 po 1500 nowych mieszkańców. A w tym roku będzie to już rekordowe 3600 nowych dusz. Więc nie ma się co dziwić że tutaj budują mieszkania. Przecież ci ludzie muszą gdzieś mieszkać.

Józef krytykuje bo sam już mieszka. Ręce opadają.