Zniszczone przez powódź drogi odbudowane

Jan Pelczar, dyrektor – etatowy członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego: - - Od lat działania Zarządu Powiatu skierowane są na pozyskiwanie środków zewnętrznych, które są dodatkowym wsparciem dla naszego samorządu. Dzięki temu możemy zrealizować więcej inwestycji, mających poprawić jakość życia mieszkańcom. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Dzięki promesie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, Powiat Krośnieński zrealizował dwie inwestycje dotyczące odbudowy dróg w gminach Korczyna i Dukla, uszkodzonych na skutek powodzi.

I tak droga powiatowa Olszyny – Jabłonica Polska to ważny strategicznie odcinek  dla mieszkańców powiatów krośnieńskiego i brzozowskiego. Jest łącznikiem z drogą krajową nr 9 i może być drogą alternatywną w przypadku jej zablokowania. W ramach przeprowadzonych robót wykonano między innymi nową nawierzchnię. O dofinansowanie z MSWiA na przeprowadzenie inwestycji zabiegał wójt Korczyny Jan Zych oraz radni powiatowi. No i udało się. Zadanie zrealizowano zgodnie z planowanym terminem. Całkowita wartość zadania zamknęła się w kwocie  921 954 zł, w tym dofinansowanie z budżetu gminy to 150 tys. zł.

Kolejna droga powiatowa wyremontowana w ramach promesy to Ropianka – Olchowiec. Stanowi  ważny odcinek zarówno dla społeczności lokalnej, jak również licznie odwiedzających malownicze tereny turystów z całej Polski, łączy pow. krośnieński z pow. jasielskim. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 455 383 zł.

wz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o