Zniszczony most zostanie przebudowany

Most w miejscowości Równe przed remontem. Fot. Archiwum

RÓWNE, KROSNO.  Zrujnowany most na rzece Jasiołce w miejscowości Równe doczeka się remontu. Prace przy jego przebudowie ruszą jeszcze w tym miesiącu, a w związku z tą inwestycją zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Żelbetowy, trójprzęsłowy most w ciągu drogi powiatowej Równe – kopalnia jest w złym stanie technicznym. Jezdnia z licznymi wybojami i ubytkami stanowi zagrożenie dla użytkowników, a obiekt wymaga zarówno oczyszczenia, jak również konserwacji. Ponadto w obrębie koryta rzeki znajdują się fragmenty starych podpór, które powodują zaburzenia przepływu oraz erozję i uszkodzenia umocnień brzegów rzeki. W ramach planowanej inwestycji między innymi zostanie przebudowany cały obiekt wraz z dojazdami, płyta pomostu będzie wyremontowana i wzmocniona, wymienione zostaną poręcze, nawierzchnia bitumiczna na obiekcie i dojazdach oraz nawierzchnia chodników.

Koszt całej inwestycji wyniesie 997 tys. 102 zł, z czego około 490 tys. zł to dofinansowanie z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Wykonawcą prac wyłonionym w drodze przetargu jest Budownictwo Komunikacyjne inż. Walenty Kuśnierz Nowy Sącz. Zakończenie inwestycji planowane jest na 30 września br.

wz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.